Öykü’nün cinsel saldırıda bulundu dediği avukat M.K. gözaltına alındı

Hukuk Fakültesi öğrenci Öykü A.’nın sosyal medya hesabından kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu duyurduğu İstanbul Barosu eski başkan adaylarından M.K. dün akşam gözaltına alındı. Öykü A’nın açıklamaları ardından başka kadın avukatlar da M.K’nın tacizine uğradıklarını açıklamışlardı.

Öykü’nün cinsel saldırıda bulundu dediği avukat M.K. gözaltına alındı

SiyasiHaber

Çok sayıda avukat ile stajyer avukata fiziksel ve cinsel şiddet uyguladığı bu nedenle hakkında açılmış birçok şikayet dosyası olduğu öğrenilen İstanbul Barosu'na kayıtlı, İstanbul Barosu eski başkan adaylarından avukat M.K. gözaltına alındı.

MK.'nın bir dönem yanında stajyer olarak çalışan Öykü A.'nın sosyal medyada kendisine yönelik cinsel saldırıda bulunduğunu duyurmasının ardından başka kadın avukatlar da K.'nin kendilerini taciz ettiğini açıkladı. 

Öykü A.'nın Bakırköy Adliyesi'ne yaptığı suç duyurusu sonrası  M.K. dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. 

Stajyer avukat Öykü A. yaşadığı tacizi sosyal medyadan anlattı. Stajyer avukatın sosyal medyadan duyurduğu cinsel saldırı iddiası üzerine İstanbul Barosu tarafından avukat M.K. hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

M.K.'nın eski eşine şiddet uyguladığı ve eski eşinin şikayeti üzerine de birkaç ay önce hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Stajyer avukat sosyal medyada, "Herkese merhaba ben Öykü. İstanbul Barosu avukatlarından Av. M.K.'nın ben ve benim gibi birçok çalışanına cinsel saldırıda bulunduğunu ve tehditlerle bizi şikayetten vazgeçirmeye çalıştığını sizlere anlatacağım" yazılı bir mesaj paylaştı.

İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu sosyal medyadan konuyla ilgili yaptığı paylaşımda "Şikayetler hakkında soruşturma açıldı. Yapılan soruşturma sonuçlandırıldı ve disiplin kuruluna sevk edildi. Öykü'nün anlatımı için de re'sen soruşturma açılacaktır. Burası İstanbul Barosu... Burada bu tür olguların görmezden gelinmesi söz konusu olamaz" dedi.

Çağdaş Hukukçular Derneği de avukat M.K. ile çalışmayacaklarını duyurdu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler