Oxford Üniversitesi açıkladı:Korona'da ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke

İngiltere'nin önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi, koronavirüste (Covid-19) ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülkeyi açıkladı. Oxford Üniversitesi, sonuçlara 45 ülke ve 25 bin vaka üzerinde yaptığı araştırma ile ulaştı.

Oxford Üniversitesi açıkladı:Korona'da ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke

 

Pek çok ülkenin geçtiğimiz aylarda salgına karşı aldığı önlemlerin bir kısmını gevşetmesi ikinci bir dalga tartışmalarını doğurdu.

İngiltere'nin önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi, koronavirüsde (Kovid-19) ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülkeyi açıkladı. 

Oxford Üniversitesi, sonuçlara 45 ülke ve 25 bin vaka üzerinde yaptığı araştırma ile ulaştı.

Bu açıklamaya göre koronavirüs pandemisinde  ikinci dalganın yaşanma ihtimalinin en yüksek olduğu 10 ülke sırasıyla; Almanya, Ukrayna, ABD, İsviçre, Bangladeş, Fransa, İsveç, İran, Endonezya ve Suudi Arabistan oldu. 

İngiliz The Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Oxford Üniversitesi, bu sonuçlara 45 ülke ve 25 bin vaka üzerinde yaptığı araştırma ile ulaştı. 

NTV'nin haberine göre, Türkiye, Belçika, Kanada, Polonya, Pakistan, BAE, Belarus, İtalya, İspanya, Singapur ve Hollanda ise tedbirlerin gevşetilmesine rağmen vaka sayılarında büyük artışların görülmediği ülkeler olarak gösterildi.

(Artıgerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler