ÖSO: YPG Afrin'i ele geçirmeye hazırlanıyor

TSK bünyesindeki ÖSO güçleri, YPG'nin Eylül ayında Afrin’e yönelik operasyon başlatacağını belirterek Afrin'deki güçlerine seslendi. Çağrının yapıldığı ses kaydında, "Kürtler 9'uncu ayda (Eylül) Afrin'e dönme vakti geldiğini ve operasyonu başlatacaklarını söylüyorlar. Bu doğrultuda tüm arkadaşlarımız ciddi tedbirler almak zorunda" denildi.

ÖSO: YPG Afrin'i ele geçirmeye hazırlanıyor

Suriye Ordusunun İdlib'i bombalamasıyla gözler İdlib'e çevrilmişken Afrin'de de hareklenmeler olduğuna ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. YPG güçlerinin son günlerdeki eylemlerinin ardından TSK bünyesindeki ÖSO tüm birimlerine talimat gönderdiği belirtildi. Mezopotamya Ajansı'ndan Erdoğan Altan'ın haberine göre, Kürt güçlerinin Eylül ayında Afrin'e operasyon hazırlığı yaptığı belirtilen talimatta, 15 yaşından büyük Kürtlerin Afrin’den çıkarılması istendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesindeki ÖSO güçleri, YPG/YPJ'nin Afrin ve çevresinde son günlerde gerçekleştirdiği eylemlere ve olası Afrin operasyonuna karşı kendi bünyesindeki birimleri uyardı.

ÖSO'nun Milli İstihbarat Başkanlığı ile ortak çalışma yürüttüğü belirtilen Araştırma, İstihbarat ve Arşiv Dairesi, birimlere gönderdiği bir talimatla YPG'nin her geçen gün yeni katılımlar ile büyüdüğünü, Eylül ayında Afrin’e yönelik operasyon başlatacağını ve alınacak tedbirler çerçevesinde 15 yaşından büyük Kürt gençlerinin Afrin'den çıkarılmasını istedi.

'Kürtler hazırlanıyor'

ÖSO üyelerine gönderilen Arapça talimatta şunlar aktarılıyor: “Kürtler Afrin saldırısı için ordularını büyütüyor ve çok sayıda genci orduya katıyor. Afrin'i ele geçirmek için saldırı hazırlığı yapıyorlar. Son dönemlerde arkadaşlarımızın şehit edilmesini gördünüz. Aynı süreçte rejim İdlib operasyonunun propagandasını yapıyor. Güvenilir kaynaklarımızdan teyitli bilgilere göre, Kürtler 9'uncu ayda (Eylül) Afrin'e dönme vakti geldiğini ve operasyonu başlatacağını söylüyorlar. Bu doğrultuda tüm arkadaşlarımız ciddi tedbirler almak zorunda.”

'15 yaşından büyük Kürtleri çıkarın'

Aynı kapsamda 23'üncü Fırka Komutanı Ebû Hiseyin, yayınladığı ses kaydında tüm Afrin güçlerine talimat vererek YPG'nin Afrin desteğini kesmek için 15 yaşından büyük Kürtlerin Afrin'den çıkarılmasını istiyor.

Etiketler: ÖSO, Afrin, YPG, ypj, Operasyon

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler