Ordu Büyükşehir Belediyesi Mahkeme kararını tanımıyor, inşaata devam ediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, mahkeme kararıyla birlikte çivi bile çakılmaması gereken deniz kıyısındaki Tayfur Gürsoy Parkı'na önce büfe dikti, şimdi de kıyıdaki duvarı yıkarak kumsala doğru 4 metre genişleme çalışmaları başlattı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mahkeme kararını tanımıyor, inşaata devam ediyor

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Ordu İdare Mahkemesi’nin kıyı düzenleme konusunda verdiği yürütmeyi durdurma kararını anımsatarak “OBB Başkanı Mehmet Hilmi Güler mahkeme kararlarına uymama konusunda ısrarını sürdürerek suç işliyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin adı Ordu Beton Belediyesi oldu. Kumsallar, yeşillikler yok ediliyor” dedi.

Cumhuriyet'in haberine göre Ertuğrul Gazi Gönül ile CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Tayfur Gürsoy Parkı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Yargı kararına uyulmadığını vurgulayan Gönül, “Bizler yapılan işlerin güzelliğinden, çirkinliğinden önce hukuksal ve meşru olup olmamasına bakıyoruz. Yasadışı olan ancak güzel yapılan bir iş meşru ve doğru değildir” dedi.

 

Yargı tanımadılar

Gönül, mahkeme kararının ardından çivi bile çakılmaması gerektiğini belirterek “Oysa OBB, önce parka bir büfe yerleştirdi, özele devretti. Şimdi de kıyıdaki duvarı yıkarak kumsala 4 metre daha girerek genişletme yapıyor. Duvarı yıkmadan bozuk yerler varsa düzenleme yapılabilir ama böyle değil. Çalışması yasak olan yerde bunu yapmak, yargı kararını tanımamaktır ve suçtur. Bu konuda davanın devam ettiği mahkemeye ek suç duyurusu yapacağız” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler