Onbinlerce trolü maaşa bağlayan AKP’den sosyal medyaya sansür tehdidi

Kamuoyu, sosyal medyadaki AKP trollerinin arkasındaki ismin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun olduğu kanısında. Altun’un arkasında da Damat’ın olduğu genel kabul gören görüş. Albayrak’ın yeni doğan çocuğuyla ilgili tasvip edilmesi mümkün olmayan paylaşımlara tepki gösteren Erdoğan sosyal medyayı sansürle tehdit etti.

Onbinlerce trolü maaşa bağlayan AKP’den sosyal medyaya sansür tehdidi

SiyasiHaber

Tayyip Erdoğan: “Bir an önce parlamentomuza getirip bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını kontrol edilmesini istiyoruz” dedi.

Damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeni doğan çocuğuyla ilgili sosyal medyadan yapılan paylaşımlara tepki gösteren Erdoğan, "Son yıllarda bu tür ahlaksızlıkların artmasında hem mecraların kontrolsüzlüğünün hem de organize saldırıların kolaylaşmasının rolü vardır. Yalanın, iftiranın, kişilik haklarına saldırının, itibar suikastlarının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Niçin YouTube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz? Bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırmak için. Bunlar ahlak sahibi değil. İnternet mecralarını kullananlar, suç işleme konusunda layüsel değildir” diye konuştu.

 

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

İnternet ve sosyal medya mecralarının bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için gerekeni yapmakta kararlı olduklarını söyleyen Erdoğan, “Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız. Hukuk devleti ilkesi, demokrasinin vazgeçilmez şartıdır. Asıl bu konuda gerekeni yapmazsak demokrasiye ve hukuka aykırı davranmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler