Ömer Çelik itiraf etti: Ahmet Hakan’a saldıranların 3’ü AKP üyesi

Ömer Çelik itiraf etti: Ahmet Hakan’a saldıranların 3’ü AKP üyesi

AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Ahmet Hakan’a saldıranların 3’ünün AKP üyesi olduğunu ve  tedbirli olarak ihraç edilmesine karar verildiğini açıkladı.

Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun’a yapılan saldırı sonrasında, saldırganlardan 3’ünün partimizin üyesi olduğuna dair haberleri dikkatle inceledik. Saldırganlardan 3’ünün partimize üyelik kaydının olduğu tesbit edildi. Ve bu 3 kişinin tedbirli olarak ihraç edilmesine karar verildi. Bu zihniyetin partimizde yeri yoktur. Partimizin mahkum ettiği bir zihniyete sahip olanlar, bırakın üyeliği, Ak Parti’nin yakınından bile+ geçemezler. Şiddete başvuran bu şahısların ihracı hızla gerçekleşecektir. Bunların AK Parti ile organik bağı olamaz. Gazetecilere dönük şiddeti bir kere daha lanetliyoruz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.  Cumhuriyet’te yer alan habere göre “Gazeteye baskın yapanların AKP’li olduğunu biliyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, AKP İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın’dan bahsederek “Üç saldırganın AKP’li olması, tabii bir partinin doğrudan suçlanması anlamına gelmez, doğru değildir. Gazeteye baskın yapanların AKP’li olduğunu biliyoruz. Bu saldırılar olmadan önce o milletvekilini ihraç edebilselerdi belki de bunlar yaşanmazdı” diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, burnundaki kırık nedeniyle geçirdiği ameliyatın ardından dün akşam hastaneden taburcu oldu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler