Ölümünden 20 gün sonra Ebru Timtik hakkındaki dava düştü

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, ÇHD davasında Genel Başkan Selçuk Kozağaçlı ile Ebru Timtik, Barkın Timtik, Ezgi Çakır hakkındaki verilen cezanın bozulmasına hükmetti.

Ölümünden 20 gün sonra Ebru Timtik hakkındaki dava düştü

 

Kararda ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, ölüm orucu eyleminin ardından hayatını kaybeden Ebru Timtik, Barkın Timtik, Ezgi Çakır hakkındaki temyiz talebi kabul edilerek dosya yerel mahkemeye gönderildi. Yüksek mahkeme, diğer sanıklar hakkında verilen cezaları ise onadı.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, ölüm orucunu 4 Eylül’de sonlandıran Avukat Aytaç Ünsal ile 27 Ağustos’ta ölüm orucu sonucu yaşamını yitiren Avukat Ebru Timtik ve aynı davada yargılanan, aralarında Selçuk Kozağaçlı’nın da bulunduğu kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi diğer avukatlarla ilgili temyiz dosyasında karar verdi.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Aytaç Ünsal’ın kaldırıldığı Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hazırlanan rapor doğrultusunda, sağlık durumu nedeniyle, “infazın durdurulmasına, infazın gerçekleştirilebilmesi için adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar vermek gerektiği kanaatine varılmıştır” tespiti yaparak salıverilmesine karar verdi. Yüksek Mahkeme, Ebru Timtik içinse, vefat ettiği için hakkındaki kararın bozulmasına hükmetti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler