Ölüm orucundaki Grup Yorum üyeleri hastaneden çıkartıldı

Armutlu’daki evlerinden polis baskınıyla alınarak zorla Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ölüm orucundaki Grup yorum üyeleri Gökçek ve Bölek 6 gün sonra hastaneden çıkarılarak evlerine götürüldü.

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyeleri hastaneden çıkartıldı

 

SiyasiHaber

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyeleri İbrahim Gökçek ve Helin Bölek, 6 gündür zorla tıbbi müdahale edilmek üzere götürüldükleri Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden çıkarıldı. Sulh Ceza Mahkemesi Grup Yorum üyeleri için “zorla yatış” kararı vermişti, avukatların itirazı üzerine bu karar kaldırıldı.

Gökçek ve Bölek’i hastane kapısında sevenleri karşıladı. Gökçek ve Bölek, 6 gün önce polis baskınıyla alındıkları Küçük Armutlu’daki eve götürüldü.

Akşam saatlerinde avukatların itirazı üzerine taburcu edilme kararı verilen Gökçek ve Bölek’in hastaneden çıkısı İçişleri Bakanlığı’nın itirazı üzerine durdurulmuştu.

 

RgLRgI

 

JlSvzK

 

Ölüm orucundaki Koçak’ın İzmir Kırıklar F Tipi Hapishanesi’ne götürülmüş

Öte yandan, Halkın Hukuk Bürüsu, ölüm orucundaki Mustafa Koçak’ın Şakran Hapisanasi kampüs hastanesinden taburcu edilerek İzmir Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapisanesi’ne götürüldüğünü açıkladı.

Halkın Hukuk Bürosu'nun Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Müvekkilimiz Mustafa Koçak Şakran Kampüs Hapishanesi’nden kaçırıldı. Avukatları olarak kapının önünde nöbet tutuyor olmamıza rağmen savcı, hekimler ve idare tarafından bilgi verilmedi. İzmir’in bütün hastanelerinde ailesi ile birlikte müvekkilimizi arıyoruz.  Müvekkilimiz Mustafa Koçak’ın Şakran Hapishanesi kampüs hastanesinden taburcu edilerek İzmir Kırıklar 1 No.lu F Tipi Hapishanesi'ne götürüldüğünü öğrendik” denildi.

 

cJpX5Z

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler