‘Ölüm listesi’ne sessiz kalan RTÜK’ten ‘Bira’ kelimesine ceza

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Kafa Radyo’da Nihat Sırdar’ın programına, “Evde patates yaptım bira yanında iyi gider” sözleri nedeniyle ceza verdi.

‘Ölüm listesi’ne sessiz kalan RTÜK’ten ‘Bira’ kelimesine ceza

 

‘Bira ile güzel gidiyor’ cümlesi nedeniyle programı ceza alan radyocu Nihat Sırdar, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Nihat Sırdar’a yayında söylediği “Yanında bira iyi gider” sözleri nedeniyle RTÜK 3 günlük yayın durdurma cezası vermişti. Ceza, bugün yürürlüğe girdi.

Sırdar’a 1 Mayıs 2020’de verilen ceza tebliğ edildi. Bugün, cezanın ilk günü olarak Nihat’la Sivrisinek programı yayında olmayacak.

Tecrübeli radyocu, Twitter hesabından “Nihat’la Sivrisinek @kafaradyo da başlamıyor.” diyerek cezanın ilk günü olduğunu duyurdu.

 

Sırdar’ın paylaşımı şöyle:

Nihat’la Sivrisinek @kafaradyo da başlayamıyor.

Bir dinleyici mesajında okuduğumuz “Evde kendi patates cipsimi yaptım. Yanında bira iyi gider” sözünden dolayı RTÜK tarafından verilen 3 günlük yayın durdurma cezasının ilk günü çünkü.

Nihat sırdar

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ülke TV’de Esra Elönü‘nün sunduğu “Arafta Sorular” programında konuk olan Sevda Noyan’ın tehditlerinin büyük tepki toplamasının ardından gerçekleştirilen ilk toplantıya katılmaması ve RTÜK’ün konuyu gündeme almaması tepki çekmişti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ülke TV’de ölüm tehditleri yağdıran Sevda Noyan hakkında 10 gün bekledikten sonra açıklama yapmış ve “İlk kurul toplantısında gereği yapılacaktır” ifadesini kullanmıştı.

Ölüm tehditlerine sessiz kalınırken ıstakoz, bira gibi konular hakkında programlara ceza verilmesi skandal olarak yorumlandı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler