Öğrencilerin direnişi sonuç verdi: İÜ yemekhane kararını iptal etti

İstanbul Üniversitesi, öğrencilerin ve kamuoyunun büyük tepkisi üzerine “sabah kahvaltısını kaldıran ve indirimli yemek uygulamasını tek öğüne düşüren” uygulamadan vazgeçtiğini duyurdu. 

Öğrencilerin direnişi sonuç verdi: İÜ yemekhane kararını iptal etti

Tüm kampüslerdeki yemekhanelerde kahvaltının kaldırılması ve üç öğün indirimli yemek hakkının tek öğüne düşürülmesi üzerine öğrencilerin ve kamuoyunun büyük tepkisini toplayan İstanbul Üniversitesi geri adım attı. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, kampüste sabah kahvaltısını kaldıran ve indirimli öğünü teke düşüren uygulamadan vazgeçildiğini açıkladı. Rektörlük tarafından gece yapılan açıklamada, şöyle denildi: 

 

“İstanbul Üniversitesi uzun bir süredir öğrencilerine sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği imkanı sunan az sayıdaki üniversitelerden birisidir. Öğrencilerimizin sağlıklı beslenmeleri için bu imkanı sunmaktan da her zaman büyük memnuniyet duymuştur.

 

2020 yılı başında bütçe kısıtlılığı nedeniyle hiç arzu etmediğimiz halde yemekhane ilgili yeni bir düzenleme yapma ihtiyacı hasıl olmuştur. Ancak sadece bütçe yetersizliğinden kaynaklı yeni düzenleme üzülerek ifade etmek isteriz ki, hiç de tasvip etmediğimiz bir noktaya gelmiştir.

 

Gelişmeleri yakından takip eden, öğrencilerimizin dilekçelerini değerlendiren ve taleplerini dinleyen Rektörlüğümüz, yemekhane ile ilgili alınan kararı iptal ederek; öğrencilerimizin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin önceden olduğu gibi aynen devam etmesi kararı almıştır.

 

Rektörlüğümüz öğrencilerimizin yoğun talebi üzerine bütçe harcama planını yeniden gözden geçirmiş, diğer hizmet alanlarından kısarak yemek hizmetinin aynı şekilde devamını sağlamıştır. Önceliğimiz her zaman öğrencilerimizdir; Onların güven içerisinde, sağlıklı ve huzurlu şekilde eğitimlerine devam etmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

 

Sevgili öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı diliyoruz.”

 

(Mezopotamya Ajansı)

Son Haberler

Popüler Haberler