Öğrencilere askeri kıyafet giydirildi, sınıfta tekbir getirtildi

Sinop'un Gerze ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Sinop’ta askeri kıyafet giydirildi ve sela okutuldu. Müdür sınıfta öğrencilere tekbir getirtti, bir öğretmen şehadet parmağını havaya kaldırdı.

Öğrencilere askeri kıyafet giydirildi, sınıfta tekbir getirtildi

Öğretmenler ve öğrenciler askeri kıyafet giyerek sela okudu ve slogan attı. Etkinlik, Kuran-ı Kerim tilaveti ve vaazla başladı. Daha sonra bir öğrenci sela okudu. Okul müdürü Zeki Sağır tarafından öğrencilere ‘tekbir’ getirtildi. Bu esnada öğretmenin şehadet parmağını havaya kaldırması ise dikkat çekti.

“Onların yanında olduğumuzu gösterdik”

Etkinlik hakkında açıklamada bulunan okul müdürü Zeki Sağır, ”Yaklaşık bir aydır Afrin’de ülkemiz, milletimiz, bayrağımız, ezanımız, dinimiz ve devletimiz için mücadele eden askerlerimize bir nebze olsun destek olmak, kalp ve gönüllerimizin onlarla birlikte attığını göstermek adına hatimler okuyarak, dualar ederek, vaazlar vererek bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. 16 Şubat Cuma günü de idarecilerimiz askeri kıyafetler giyerek bir gün boyunca bu şekilde eğitim aldılar. Bu etkinliklerde ki amacımız milletimiz, devletimiz ve ülkemiz adına birlik, beraberlik mesajları vermek, dayanışmanın güzel bir örneğini sergilemek ve askerlerimiz Afrin’de mücadele ederken onların yanında olduğumuzu göstermektir” dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler