Oğlu cezaevindeki anneden Adalet Bakanlığı’na çağrı

Karabük T Tipi Kapalı Cezaevi’ne bulunan Fuat Bor’un annesi Muhtemer Bor, Adalet Bakanlığı’na çağrı yaparak, tüm hasta mahkum ve tutukluların bir an önce bırakılmasını istedi.

Oğlu cezaevindeki anneden Adalet Bakanlığı’na çağrı

Koronavirüs salgınına rağmen cezaevlerinde tutulmaya devam edilen yüzlerce hasta mahkum ve tutukludan biri olan 44 yaşındaki Fuat Bor’un annesi Muhtemer Bor, oğlunun ve tüm hasta mahkum ve tutukluların bir an önce serbest bırakılmasını istedi. Karabük T Tipi Kapalı Cezaevi’ne bulunan ve gözlerinden rahatsız olan Bor’un hijyenik bir ortamda kalması gerektiğine işaret eden anne Bor, Adalet Bakanlığı’na çağrı yaptı.

 

‘Biz annelere bunu yapmayın!’

Ömrünün 27 yılını oğlunun tutulduğu Van, Antep, Diyarbakır, Siirt, Mardin, Giresun ve Bayburt cezaevlerinin kapısında geçiren anne Bor, salgının cezaevlerine sıçraması durumunda telafisi olmayan sonuçlar yaratacağını söyledi. Adalet Bakanlığı’na seslen Bor, “Oğlum 27 yıldır cezaevinde. Gözlerinde sorun var. Birçok sağlık sorunu var; ama biz üzülmeyelim diye söylemiyor. Salgın var ve görüşemiyoruz. Telefondan görüşüyoruz ama çözüm bu değil. Oğlumu görmek istiyorum. Biz annelere bunu yapmayın” dedi.

 

‘Bize temizlik malzemesi verilmiyor’

Oğlunun “Bize temizlik malzemesi verilmiyor” mesajını paylaşan anne Bor, 3. Yargı Paketi’nde siyasi mahkum ve tutukluların kapsam dışı bırakılmasının insani hiçbir yanının olmadığını vurguladı. Anne Bor, “Neden siyasi mahkum ve tutuklulara yok. Buradan Adalet Bakanlığı’na sesleniyorum.. En başta da hasta mahkum ve tutukluları bırakın. Onlar cezaevinde tek başlarına idare edemez. Bırakın onlara aileleri yardımcı olsun. Çocuklarımızı bırakmanızı istiyoruz. Adalet istiyoruz. Çocuklarımız sahipsiz değildir” diye konuştu.

(Mezopotamya Ajansı)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler