ODTÜ’de TGB'lilerden öğrencilere saldırı

ODTÜ’de polis, öğrencileri tehdit eden TGB’lileri güvenlik çemberine aldı. Polis, tehdit edilen öğrencilere gaz sıkarak müdahale etti.

ODTÜ’de TGB'lilerden öğrencilere saldırı

 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampusuna girerek öğrencilere saldırdı. Edinilen bilgiye göre, dün ülkü ocakları ve AKP Gençlik kolları ile birlikte beyaz pikap türü araçlarla okula girmeye çalışan TGB’lilere öğrenciler izin vermedi. Bunun üzerine TGB’li grup bugün ODTÜ öğrenci yemekhanesine gelerek solcu öğrencilere saldırdı.

 

Polis TGB’lileri korudu

Öğrencileri tehdit eden TGB’lileri güvenlik çemberine alan polis, TGB’li gruba karşı “ODTÜ’de sizi barındırmayacağız” diyen öğrencilere gaz sıkarak müdahalede bulundu. Çok sayıda polisin okul kampüsüne girerek TGB’lileri korumaya aldığı görüntülere yansıdı. 

 

 ‘Polisin de TGB’nin de ODTÜ’de yeri yok’

TGB’lilerin okula girmesinin hemen ardından polisin gelmesine ilişkin sorular soran ODTÜ’lü öğrenciler “ODTÜ Savunulmalıdır” twitter hesabından şu paylaşımlarda bulundu: “Dün ODTÜ’den kovulan TGB şimdi de yemekhanede provokasyon yapıyor. ODTÜ’de sizi barındırmayacağız. TGB’nin yarattığı provokasyon sonucu polis yine ODTÜ’de. Polisin de TGB’nin de ODTÜ’de yeri yok. Polisin en ufak müdahalede bulunmadığı ve yemekhanede adeta güvenli alan yarattığı grup, sloganlar atmaya devam ediyor. İçlerinden bir tanesi ise elini kolunu sallayarak arkadaşlarımızı tehdit etme cüretinde bulunuyor Polis bu faşist gruba değil bize saldırıyor ve gaz atıyor. TGB’nin attığı sloganların hemen akabinde polisin kampüse girmesi ve bize saldırmasına dair soruyoruz; Polis nerede bekliyordu? Polis nasıl bu kadar hızlı kampusa girebildi? Bundan sonra da her durumda kampüse girip, provokatörleri korurken bize saldırmaya devam mı edecek?”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler