Odatv'nin Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan tutuklandı

Odatv'de yayınlanan MİT görevlisinin cenaze haberine ilişkin soruşturma kapsamında ifade veren Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Odatv'nin Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan tutuklandı

 

Odatv'de yayınlanan MİT görevlisinin cenaze haberine ilişkin soruşturma kapsamında ifade vermesi istenen Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Odatv'nin verdiği bilgiye göre Barış Pehlivan, tutuklama kararının açıklanmasını ardından, "Bu hukuksuzluğunuzun perde arkasını da yazacağım, hiç şüpheniz olmasın" dedi.

Adliyeye girmeden önce açıklama yapan Pehlivan, "Burada Barış'ın da (Terkoğlu) şüpheli olduğu davanın büyük ihtimalle sanığı olacağım. Onun için çağırdılar. Avukatlarımızı aradılar ve ifade vermeye geldim. Bana yapılan usulün aynısı, Barış Terkoğlu'na da yapılabilirdi" dedi.

Bir basın mensubunun, "Elinizde kitaplar da görüyoruz, sırt çantanız da var. Hazırlıklı mı geldiniz?" sorusu üzerine Barış Pehlivan elindeki kitapları göstererek, "FETÖ ile mücadele eden insanlar tutuklanıyor, Silivri Cezaevi'ne sokuluyor. Biz savunma olarak bu kitapları anlatacağız. Bizim gerçeğimiz ve savunmamız bu kitaplardır arkadaşlar" şeklinde konuştu. 

 Pehlivan ifade vermek üzere Adliyeye girdi. İfadesinin ardından bir süre kararın açıklanmasını bekleyen Pehlivan tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildi. 

 

Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç tutuklanmış, Odatv'ye erişim engeli getilrilmişti 

Soruşturma kapsamında Odatv internet sitesinin haber müdürü Barış Terkoğlu ve muhabiri Hülya Kılınç dün "İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" iddiasından tutuklanmışlardı.

Terkoğlu ve Kılınç'ın tutuklanmasının ardından Odatv web sitesine erişim engeli getirildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler