Nusaybin ve Bismil belediye eş başkanları gözaltına alındı

Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Ferhat Kut, Bismil Belediyesi Eş Başkanı Gülşen Özer ve DBP Mardin İl Eş Başkanı Leyla Bozkurt gözaltına alındı.

Nusaybin ve Bismil belediye eş başkanları gözaltına alındı

Mardin'in Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerinde sabah saatlerinde çok sayıda eve baskın düzenlendi. Baskınlarda, Halkların Demokratik Partili (HDP) Nusaybin Belediye Eş Başkanı Ferhat Kut, Nusaybin Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Alkan ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Mardin İl Eşbaşkanı Leyla Bozkurt gözaltına alındı.

Mardin'de açılan bir soruşturma kapsamında gözaltına alındıkları öğrenilen kişiler, İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Avukatlar, soruşturmaya kısıtlılık kararı getirildiğini ve dosya hakkında bilgi edinemediklerini söyledi.

Operasyon kapsamında HDP Nusaybin ilçe binasına da polisler tarafından baskın düzenlendiği öğrenildi.

Bismil Belediye Eş Başkanın evine baskın

Mardin'de başlatılan soruşturma kapsamında, Bismil Belediyesi Eş Başkanı Gülşen Özer’in Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesinde bulunan evine de bu sabah baskın yapıldı.  Evde yapılan aramanın ardından Özer, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Özer’in buradaki işlemlerin ardından Mardin Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmesi bekleniyor.

(Mezopotamya Ajansı)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler