Nurtepe Güzeltepe Dayanışma Ağı’ndan market çalışanları için çağrı

Nurtepe Güzeltepe Dayanışması, Nurtepe’deki Şok Market önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla Şok Market ve diğer market çalışanları için dayanışma çağrısı yaptı, çalışma koşullarının düzeltilmesini istedi. Yapılan açıklamada işçilerin 1 Mayıs Bayramı da kutlandı.

Nurtepe Güzeltepe Dayanışma Ağı’ndan market çalışanları için çağrı

 

Yıldız Holding'e bağlı Şok Market işçileri sokağa çıkma yasağı boyunca 14 saat çalıştırılıyor. Cep'te Şok uygulamasıyla her gün kilometrelere varan yolu yürümek zorunda kalan Şok Market işçilerine ses veren Nurtepe Güzeltepe Dayanışma Ağı, basın açıklaması yaptı.

Nurtepe Mahallesi'nde bulunan Şok Market önünde yapılan eylemde "Çalışma saatleri azaltılsın", "Cepte şok uygulaması kaldırılsın" dövizleri açıldı. Eylemde yapılan konuşmada, "Nurtepe Güzeltepe Dayanışma Ağı olarak başta Şok olmak üzere market çalışanlarının iyileştirilmesi için bu 1 Mayıs'ta market çalışanlarının taleplerini dile getiriyoruz. Cepte Şok uygulaması kaldırısın. Çalışma saatleri azaltılsın. Sözleşme koşullarımız iyileştirilsin. İşe gidiş ve dönüş saatlerinde servis sağlansın. Çalışan işçi sayısı arttırılsın. Çift maaş ve ikramiye uygulansın. İzin günleri gasp edilmesin" diye belirtildi.

Eylem "Çalışırken ölmek istemiyoruz", "Yaşasın 1 Mayıs, biji yek gulan" sloganlarıyla sona erdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler