New York'ta otobüs terminalinde patlama: Yaralılar var, 1 şüpheli gözaltında

New York polisi, Manhattan'da bir otobüs terminalinde sebebi henüz bilinmeyen bir patlama gerçekleştiğini duyurdu. Times Meydanı yakınlarındaki patlamada yaralananların olduğu ve 1 şüphelinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

New York'ta otobüs terminalinde patlama: Yaralılar var, 1 şüpheli gözaltında

New York'un Manhattan bölgesinde otobüs terminalinde patlama meydana geldi. Yaralıların olduğu bildirildi.

New York polisi, Manhattan'da Times Meydanı yakınlarında Port Authority Otobüs Terminali'nde sebebi henüz bilinmeyen bir patlama gerçekleştiğini duyurdu. Polis ve itfaiye olaya müdahale ediyor. 

New York polisinin Twitter adresinden yapılan açıklamada "NYPD, 42. Cadde ile 8. Cadde'deki kaynağı bilinmeyen patlamaya müdahale ediyor. A, C ve E metro hatları tahliye ediliyor. Bu ön bilgidir. Daha fazla bilgi geldikçe paylaşacağız" dendi.

 Fox News'e konuşan görgü tanıkları da metroda hareket halindeyken 'yüksek bir patlama' sesi duyduklarını söyledi.

Patlamada yaralananların olduğu ve kabloları olan bir cihazın üzerinde bulunduğu 1 şüphelinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Bazı metro istasyonları tahliye edildi. Bölge olağanüstü güvenlik çemberine alındı. 

'Boru tipi bomba' iddiası

CNN metro istasyonunun istenilen hedef olmadığını ve şüphelinin taşdığı boru tipi bombanın istenilen zamandan önce patlamış gibi gözüktüğünü ve şüphelinin de yaralandığını belirtti. ​ ABC News'e konuşan polis kaynakları da 'boru tipi bombanın' patlatılmış olabileceğini söyledi.

Beyaz Saray, patlamayla ilgili Başkan Donald Trump'ın bilgilendirildiğini açıkladı. 

Etiketler: new york, patlama

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler