New York Belediye Başkanı: Nisan Mart’tan, Mayıs Nisan’dan kötü olacak

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci, "ABD'de ölüm sayısı 200.000" olabilir derken, New York Belediye Başkanı de Blasio, “Nisan ayı Mart ayından, Mayıs ayı da Nisan ayından daha kötü olacak” açıklaması yaptı.

New York Belediye Başkanı: Nisan Mart’tan, Mayıs Nisan’dan kötü olacak

SiyasiHaber

Koronavirüs salgınının başladığı günlerden beri ABD Başkanı Donald Trump’ın en güvendiği isimlerden biri olan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci gelecek dönemde yaşanabilecekleri anlattı.

Dr. Anthony Fauci, koronavirüse bağlı ölüm sayısının 100 bin ile 200 bin arasında öngördüklerini söyledi. CNN’de konuşan Fauci, “Şu an gördüğümüzü yorumlarsak 100 bin ile 200 bin arasında ölüm görüyoruz. Bir öngörü yapmak zorunda değiliz diye düşünüyorum. Çünkü bu hedef hareket halinde ve tahmin ile beklentiler çok kolayca değişebilir, insanlar yanlış yönlendirilebilir” dedi.

Vaka sayısının en yüksek olduğu ülke olan ABD’de New York, en çok ölümün meydana geldiği eyalet. Salgından en çok etkilenen New York’ta Vali Andrew Cuomo’nun açıkladığı resmi rakamlara göre 965 kişi yaşamını yitirdi. ABD’de  bugün kadar 2188 insan yaşamını yitirdi.

New York’ta sadece 7 saat içerisinde yaklaşık 100 kişi yaşamını yitirdi. Dün yerel saatle 09:30 ile 06:15 saatleri arasında New York’ta 98 kişi ölürken, 1166 yeni corona virüsü vakasının tespit edildiği duyuruldu.

New York Belediye Başkanı de Blasio, şehrin kendine gelmesi için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi. de Blasio, “Çok ama çok zor bir yoldayız. Nisan ayı Mart ayından daha kötü olacak ve korkarım ki Mayıs ayı da Nisan ayından daha kötü olacak” dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler