Nefret söylemi lgbti+ bireyleri hedef aldı

Onur Haftası adı altında gerçekleştirdikleri ve görünür kıldıkları etkinliklerin son halkası olarak yaptıkları yürüyüşü bu yıl COVİD-19 salgını nedeniyle online yapan lgbti+ ve lgbt+ bireyleri destekleyenler, bazı çevrelerin nefret söyleminin hedefi oldu.

Nefret söylemi lgbti+ bireyleri hedef aldı

SiyasiHaber/Nuran Gelişli

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, verdiği hutbede eşcinselliğin lanetlendiğini ve bir sapkınlık olduğunu iddia etti. Erbaş, “Cinsiyet seçimini kişisel bir özgürlük alanı gibi göstererek ilahi iradeyi yok saymak, haddi aşma ve kulluktan sapmadır. Sağlıklı bir nesil yetiştirmenin çocuklarımızı, gençlerimizi sapkın anlayışlara karşı eğitmek, bilinçlendirmek ve korumaktan geçtiğini, bu noktada hepimize sorumluluk düştüğünü unutmayalım” diyerek lgbti+ bireyleri hedef gösterdi

Hükümete yakınlığı ile bilinen ve çocuklara tecavüzle uzunca bir süre gündemde kalan Ensar Vakfı’na yaptığı 9 milyon dolarlık bağışı ile de adından söz ettiren Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ise, “Sağlıklı yaradılışı bozan ve iletişim gücü ile anormali normal gibi gösterip pedofilik hayalleri çağdaşlık diye gencecik zihinlere zerk eden her kim olursa olsun mücadele edeceğiz” diyerek lgbti+ bireyleri hedef gösterdi.

erbay

2002 seçimleri öncesi bir televizyon kanalında eşcinsellere evlilik hakkının tanınıp tanınmayacağı sorusunu “Eşcinsellerin de kendi hak ve özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart. Zaman zaman bazı televizyon ekranlarında onların da muhatap oldukları muameleleri insani bulmuyoruz” şeklinde yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan 2020 yılında yaptığı açıklamada “İnancımıza ve kültürümüze aykırı marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır. Milletimin tüm fertlerini rabbimizin yasakladığı her türlü sapkınlığı sergileyenlere karşı tavır almaya davet ediyorum” diyerek lgbti+ bireyleri hedef gösterdi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), “Ben Neredeyim” teması ile online olarak kutlanan 28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’na atıfta bulunarak, Kurtuluş Savaşı, 15 Temmuz darbe girişimi ve Filistin ile ilgili fotoğraflar paylaştı, “Gerçek onur yürüyüşü budur” diyerek lgbti+ bireyleri hedef gösterdi.

Onlarca çocuğun tecavüz edildiği Ensar Vakfı’nın da aralarında bulunduğu iktidara yakın 50 dernek ve vakıf, Onur Haftası’na destek veren firmaları boykot etme çağrısı yaparak lgbti+ bireyleri hedef gösterdi.

ensar

“LGBT toplumun temel yapı taşı olan aileyi ve aileyi oluşturan bireylerin fiziksel yapısını bozup ruhsal açıdan sağlıklı bireylerin yetişmesini engelleyerek, eşcinsel sapkınlık ile aileyi ortadan kaldırmaya çalışmakta…” denilen çağrıda alışveriş sitelerinin verdiği destek kınandı. “LGBT'yi sanki toplumun kabul görmüş hali gibi gösterip sunmasını, meşru hale getirmeye çalışmasını esefle kınıyoruz. Tüm ticari markaları bu dayatmaya karşı durmaya, alışveriş sitelerindeki seçeneklerin alışveriş listelerinden acilen çıkarılmasını sağlamak adına da kamuoyunu LGBT destekçisi ticari markaları boykota ve aynı hassasiyette bulunan STK'ları toplumsal değerleri önceleyen sağlıklı bireyler adına desteğe davet ediyoruz. Geleceğimiz, çocuklarımızı ve insanlık haysiyetini korumak hepimizin ortak vazifesidir” denilerek lgbti+ bireyler hedef gösterildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler