‘Neden bize köpek gibi davranıyorsunuz?’

VİDEO YORUM - SiyasiHaber YORUM: “İç burkan, can yakan, yürek dağlayan binlerce insanın hikayesine ışık tutan şu 8 dakikalık kısacık video, bir an, sadece bir an, aynı kadere mahkum olup, aynı eziyeti çekmek zorunda kaldığınızı düşünerek göçmen nefretinizi dindirmiyorsa eğer, siz insan değilsiniz!!!”

‘Neden bize köpek gibi davranıyorsunuz?’

 

SiyasiHaber

İç burkan, can yakan, yürek dağlayan binlerce insanın hikayesine ışık tutan şu 8 dakikalık kısacık video, bir an, sadece bir an, aynı kadere mahkum olup, aynı eziyeti çekmek zorunda kaldığınızı düşünerek göçmen nefretinizi dindirmiyorsa eğer, siz insan değilsiniz!!!

O “bir an”, “sadece bir an” düşünme yetisini gösterenin, vicdanıyla hesaplaşma cesaretine yeltenenin Sırat Köprüsü’nden geçeceğinden emin olun!

Şu kısacak videoda tanık olduklarınızı hangi insan, hangi insan evladına yapabilir, vicdanını yitirmediyse…

Kapitalist devletler vicdansızdır. Hükümetleri de öyle. AKP-MHP Hükümeti de böyle. Yunanistan Hükümeti de öyle. Bunların topunun, tümünün dini imanı paradır. Göçmenler, kapitalistler için, onların devletleri, onların hükümetleri için uluslararası politika arenasında koçbaşı olarak kullanılacak elverişli bir enstrümandan başka bir şey değildir.

Suriye’nin içişlerine burnunu sok. Ülkeyi allak bullak et. İnsanların huzurunu kaçır. Huzuru kaçan insanlara kucak açıyorum numarası yaparak sınır kapılarını ardına kadar aç. Yıllarca hiçbir hak vermeden sersefil et milyonlarcasını. Merdiven altı atölyelerin en ucuz, boğaz tokluğuna çalışan işgücü yap onları. Kendi kapitalistin ucuz üretiyor, ihracat artıyor diye puştca böbürlen. Hem boğaz tokluğuna çalışmanın avantajıyla zenginleş hem de işinize aşınıza ortak oluyorlar diye milliyetçiliği kaşıyıp kışkırt milyonları. Sonra aniden çark ediver. Umut aşıla, “sınırın öte yakasında ferah bir dünya var, gün yüzü göreceksiniz” diye. Yemeyeni metazori bindir otobüslere, sür sınırlara. Sınırı geçip de Yunan polisinin sille tokat geri postaladığının sırtını sıvazla, bir daha yüklensin diye sınırlara. Sınırın iki yakasında git gel yaparken baldırları, bacakları, sırtı, kıçı sopa darbelerinden morarmış gencecik çocukların, cesaretlerini yitirdiler, tekrar sınıra yüklenmiyorlar diye tayınını kes… Bu ne alçakça bir hikayedir…

Göçmenler kardeşimizdir…

Anaları anamız…

Babaları babamız…

Kardeşleri kardeşlerimizdir…

 

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler