Nazi maskesi takan çifte mağazaya giriş yasağı

ABD, Minnesota'da bir çift, sosyal medyada yayınlanan bir videoda gamalı haçlarla süslenmiş kırmızı yüz maskeleri bir Walmart Mağazasına girdi.

Nazi maskesi takan çifte mağazaya giriş yasağı

Polis, Marshall'daki Walmart'a, iki müşterinin Nazi Partisi tarafından kullanılan simgeyle maskeyi taktığını bildirdi.

O sırada mağazada alışveriş yapan Raphaela Mueller, Facebook'ta çiftin görüntülerini yayınladı.

 

"Biden için oy verirseniz..."

Gamalı haç maskeli kadın, kocası bir alışveriş sepetine yiyecek torbaları yüklerken videoda, "Biden (ABD Başkan adayı) için oy verirseniz, Nazi Almanyası'nda yaşıyor olacaksınız, işte böyle olacak," dedi.

Paylaşımı yapan Mueller, çifti ilk gördüğünde "mide bulantısı hissetti ve ağlamak istediğimi ve bunun sonucunda video çektim" dedi.

Pazar günü Associated Press'e verdiği demeçte, "Dilim tutulmuş ve şok olmuştum. Başka yerlerde [böyle şeyler] olduğunu duydum ama bunu göreceğimi hiç düşünmemiştim" dedi.

Time dergisinin haberine göre Polis şefi Jeff Wenker Pazar günü AP'ye verdiği demeçte, Marshall polisine çifte, markete izinsiz giriş uyarısı verdi, ancak gözaltı olmadı.

 

Walmart: Bir yıl giremezler

Cumartesi günü Minnesota yönetiminin, koronavirüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için işletmelerde ve kapalı kamusal alanlarda maske zorunluluğunun ilk günüydü.

Walmart mağaza yönetimi yaptığı açıklamada, " herhangi bir yönünde herhangi bir ayrımcılığa veya tacize tahammül edemeyeceğini" söyledi.

Walmart, "Mağaza yönetimi, bireylere tek kullanımlık yüz maskelerini alternatif olarak önerdi ve reddetti. Bireyler savaşmaya başladı ve mağaza yönetimi tarafından mağazadan ayrılmaları istendi" dedi.

Şirket, çiftin izinsiz giriş yasağının en az bir yıl olduğunu ve bu yasağın tüm Walmart mağazalarında uygulanacağı belirtildi.

(Binaet)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler