Nakliyeciler Sitesi'nde direniş, bozulan anlaşma ve yıkım

Nakliyeciler Sitesi’nin ranta kurban edilerek yıkılmasına karşı işçiler direnişe geçti. Gece, yıkıma karşı terk etmeme eylemine başlayan işçilere polis saldırdı. Direniş sonucunda sadece boş dükkanların yıkımı konusunda anlaşmaya varılmasına rağmen sitenin yıkımına başlandı.

Nakliyeciler Sitesi'nde direniş, bozulan anlaşma ve yıkım

Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi’nin yıkılmasına karşı DİSK’e bağlı Nakliyat İş Sendikası ve ambar işçileri direnişe geçti.

Dün (5 Ocak) yıkıma karşı terk etmeme eylemi başlatan işçiler saat 03.00 sularında bine yakın çevik kuvvet ve zabıta tarafından ablukaya alındı. Ambar işçileri yıkıma karşı kamyon ve TIR’larla giriş çıkışları kapatırken lastik yaktı.

 

Direnen işçiler bine yakın çevik kuvvet, kepçe ve TOMA’larla abluka altına alınmasının ardından çevik kuvvet gaz bombaları ile işçilere saldırdı.

Nakliyat-İş Sendikası Uzmanı Mehrali Bozgun, gece sendika yetkilileri, işçiler ve yıkım ekiplerinin görüşmesi ile sadece 17 boş dükkanın yıkımının gerçekleştirilmesi konusunda anlaşıldığını söyledi.

Ancak boş dükkanların yıkılmasının ardından polis saldırısı ile işçiler uzaklaştırılarak sitenin birinci bloku belediye ekiplerince yıkıldı. Dükkanların tahliyeleri devam ediyor.

Bozgun, Nakliyat-İş’in yarın yine Nakliyeciler Sitesi’nde olacağını söyledi.

(SENDİKAORG)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler