Muharrem İnce'den Erdoğan'a: 'CHP cami yıkıyor' derse onu perişan edeceğim

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt verdi: İnce, "'CHP cami yıkıyor' derse onu perişan edeceğim" dedi.

Muharrem İnce'den Erdoğan'a: 'CHP cami yıkıyor' derse onu perişan edeceğim

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce İzmir’de yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘CHP cami yıktı’ iddiasına yanıt verdi. İnce, “Camiler senin babanın tapulu malı mı? Bir daha ‘CHP cami yıkıyor’ derse onu perişan edeceğim” dedi.

Muharrem İnce, İzmir’in Menderes ilçesinde vatandaşlara seslendi. İnce ‘nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Üretim vadediyorum

Ben size üretim vadediyorum. Ben size gelecek vadediyorum. Neymiş ben otomobil fabrikası istemiyormuşum. Bakın otomobili yapan mı, otomobili yapan robot mu, robotun yazılımını yapan mı güçlüdür? İtalyan’dan Türkiye’de elbise diktiriyorlar. İtalyanlar markasını çakıyor üstüne biz üç beş kuruş kazanıyoruz, onlar parayı kazanıyor. Bir otomobilden 100 Euro para kazanıyoruz. Boşa çalışıyoruz. Çünkü markamız yok.

10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğiz

Türk gençlerini iyi yetiştireceğiz. Alman, İngiliz, Amerikan gençlerinden daha iyi yetiştireceğiz. Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğiz, devlet verecek parasını.

Maaş farkını indireceğiz

Finlandiya’da en düşük emekli maaşı ile en yüksek emekli maaşı arasında 2 kat fark var, Türkiye’de 9 kat. Bu farkı indireceğiz. Cumhurbaşkanı olduğumda emeklilerle ilgili kanun çıkaracağız. Kanun şu; emekliler Ramazan ve Kurban Bayramı’nda o zamanki asgari ücreti alacak. Gençler 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 TL alacaksınız. Bu parayı Türkiye Cumhuriyeti verecek. Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler