Mızraklı tebligatı imzalamadı: Onursuzluk addederim

Görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, kendisine tebliğ edilen bakanlık tebligatını, 'Halk iradesine onursuzluk addederim' şehri düşerek imzalamadı.

Mızraklı tebligatı imzalamadı: Onursuzluk addederim

İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınarak yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, HDP’li vekiller, belediye meclis üyeleri ve partililerle birlikte belediye binasına geldi. Belediye binasına girişleri engellenen Mızraklı ve beraberindeki heyete, polisin “Mesai başlamadı” demesi dikkat çekti. Uzun süreli bekleyiş ardından Mızraklı, Diyarbakır Vali Yardımcısı’yla beraber belediye binasına girdi.

İçeride yaptığı incelemeler ardından belediye binası önünde açıklamada bulunan Mızraklı, bir kez daha karara tepki gösterdi:

"19 Ağustos Türkiye’deki demokrasi değerleri, hukuk rejimi, adalet kavramı, seçmen iradesi gibi temel kavramlar açısından bir kere daha yerle yeksan edildi. Seçmen iradesinin hiçe sayıldığı, 31 Mart’ta ortaya çıkan seçmen iradesinin hiçe sayıldığı, muhalif olanlara merkezi idarenin gücü elinde tutan kesimleri, halk iradesini hiçe sayarak, bir gece yarısı kararıyla İçişleri Bakanlığı notuyla görevden alındığımız ifade edilmekte” 

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler