Miraz bebek için cezaevi duvarlarına kelebek çizildi

Annesi Gülistan Diken Akbaba ile Gebze Cezaevi'nde tutulan bir yaşındaki Miraz bebeğin görmek istediği kelebek ve kuşlar cezaevi duvarlarına çizildi. Anne Gülistan ve kadın tutsaklar tarafından cezaevi havalandırmasının duvarlarına çizilen kelebek ve kuşların altında fotoğrafı çekilen Miraz bebeğin mutluluğu sosyal medyadan paylaşıldı.

Miraz bebek için cezaevi duvarlarına kelebek çizildi

Kapatılan BDP (Barış ve Demokrasi Partisi) Maltepe İlçe Örgütü’nde 2011’de yöneticilik yapan Gülistan Diken Akbaba 19 Şubat tarihinde tutuklanmıştı.  Gülistan 2013 yılında yargılandığı davadan yaklaşık bir buçuk yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. Devam eden mahkemesinden 6 yıl 3 ay ceza verilen Gülistan, bebeği Miraz ile tutuklanarak Bakırköy Kadın Cezaevi’ne gönderildi. Yargılamayı sürdüren 16. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Mehmet Ekinci ise 28 Ocak tarihinde “FETÖ üyeliği” gerekçesiyle tutuklandı. 2 Mart tarihinde cezaevinde ilaçlarının verilmediği Miraz bebek ve annesi Gülistan’ın serbest bırakılması için ailesi, Adalet Bakanlığı’na göndermek üzere change.org’ta imza kampanyası başlatmıştı.
 
Tüm kamuoyu Miraz bebek ve annesinin serbest bırakılmasını beklerken, 11 Nisan tarihinde Miraz bebek ve annesi Gebze Kadın Cezaevi’ne sürgün edildi.  Cezaeviyle tanıştığında 7 aylık olan Miraz bebek, şimdi 17 aylık oldu. 
 
Türkiye’de Miraz bebeğinde içerisinde bulunduğu toplamda 667 bebek annesiyle birlikte cezaevinde tutsak ediliyor.
 
Miraz’ın görmek istediği ancak cezaevi koşullarında mümkün olmayan kelebek ve kuşları, annesi cezaevi duvarlarına resmetti. Resimlerle Miraz’ın hayallerini gerçekleştiren anne Gülistan ve kadın tutsaklar, Miraz’ın mutluluk anlarının fotoğrafını çekerek dışarıya yolladı.
(Jin News)
 

Etiketler: Miraz bebek, Cezaevi, BDP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler