Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Bundan sonra öğretmen istihdamı sözleşmeli olacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, daha önce Binali Yıldırım’ın dillendirdiği “kamuda sözleşmeli çalışma rejimi”ne atıfla “Bundan sonra öğretmen istihdamını sözleşmeli gerçekleştireceğiz. Dört yıllık çalışma süresi sonunda bu öğretmenlerimizi kadroya alacağız” dedi

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Bundan sonra öğretmen istihdamı sözleşmeli olacak

Baskın seçim bütçenin kesesini açıp gerçekliği meçhul vaatler sıralayan iktidar cephesi, diğer yandan kamu emekçilerinin güvenceli çalışma biçimlerini tümüyle ortadan kaldırma planının bir sinyalini daha verdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı’nın görüşmeleri sırasında öğretmen istihdamı ile ilgili soruları da yanıtladı.

Kadrolu öğretmen istihdamının 900 bin, sözleşmeli öğretmen sayısının ise 50 bine yakın olduğunu kaydeden Yılmaz, Bundan sonraki süreçte öğretmen istihdamını sözleşmeli gerçekleştireceğiz. Dört yıllık çalışma süresi sonunda bu öğretmenlerimizi kadroya alacağız” dedi.

Daha önce de Binali Yıldırım, İleriki yıllarda sözleşmeliye geçmemiz lazım” diyerek 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun sona erdirilebileceği sinyalini vermişti. İktidarın, kamudaki kadrolu istihdamını tamamen kaldırma niyetine sendikalarsa tepki göstermişti.

(Sendika.Org)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler