MHP'li Siverek adayı Bucak, çalışmalara tehditle başladı: Karşıma çıkan mezarını kazsın

1 Kasım ve 24 Haziran seçimlerinde AKP'den aday adayı olan Mehmet Bucak MHP'nin Urfa Siverek Belediye Başkanlığına Aday. Bucak, katıldığı televizyon programında "başka levhalı araba görürsem şimdiden elleriyle mezar kazmaya başlasınlar" ifadeleriyle tehditte bulundu.

MHP'li Siverek adayı Bucak, çalışmalara tehditle başladı: Karşıma çıkan mezarını kazsın

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için MHP'nin Şanlıurfa Siverek Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Bucak oldu. Bucak, 24 Haziran 2018 seçimlerinde AKP'den aday adayı olmuştu. 

Adaylığının kesinleşmesi üzerine dün akşam Güneydoğu TV'nin telefon konuğu olan Bucak, ilginç açıklamalarda bulundu. 

"Öncelikle ben yerel bir şive kullanmak istiyorum" diyerek söze başlayan Bucak,"Batılı, Ankara, İstanbul şivesini kullanmak istemiyorum yani bir Siverekli gibi konuşmak istiyem işin açıkçası.. Elma yemeyi de biliyoruz, alma demeyi de... Şimdi ben baktım yakın çevremde adaylar kibar konuşma meraklısıdır. Bende onlara dedim ki 'oğlim o iş öyle olmaz, böyle olur'. Şimdi de bu saatten itibaren kendi öz, vatan, yöresel, çatlamış toprakların şivesiyle konuşacam. Daha benden artık o güzel ağdalı Türkçeyi bekleme bu bir" ifadelerini kullandı.

Seçim çalışmalarını devletten aldıkları parayla yürütüklerini iddia ederek AKP'lileri hedef alan Bucak, "Şimdi biz bu seçime girdik ya canım kardeşim bir adam cimriyse uzak dur ama hem cimri hem yalancıysa onu toprağa karıştır. Allah yalancılarla, sözünde durmayanlarla, cimrilerden uzak tutsun. Lafım meclisten dışarı, kendilerine susayınca bir bardak su alıp içemeyenler bu memleket adam olmazlar. El kesesinden bonkörlük yapan da bir şey sahibi olmaz. Daha benim tanıdığım o belediye başkanları senin bölgedeki, vekillerin hepsi hala devletin parasıyla uçağıyla gidip geliyor. Ben Mehmet Ağa'nın parasını harcıyorum ben şimdi 180 trilyon paramı getirip orada toprağa gömeceğim. Bütün Siverek bilsin, servetimi satarak geliyorum." ifadelerini kullandı.

"Elleriyle mezarlarını kazsınlar"

Bucak, tüm siyasi partileri kast ederek tehditte bulunduğu sözlerine şu şekilde devam etti:

"Ben oraya seçime gelmiyorum ölmeye geliyorum, iki bir daha bucağın içinde bir tane başka lehvalı araba görürsem kendileri bilir şimdiden elleriyle mezar kazmaya başlasınlar gelir gelmez de ilk Kanarya dağa gidiyorum bakalım el mi yaman bey mi yaman hodri meydan. bir yalancı olacaksın, mıymıntı sünepe olacaksın iki artistlik yapacaksın biz bunu yemeyiz. Biz çatlamış topraklara çatlamış ayaklarıyla basan bir insanız, biz seçime de gelmiyoruz bunu bil ben ölmeye geliyorum babayiğit olan çıksın karşıma."

Bucak'ın ilginç açıklamalarını şuradan izleyebilirsiniz:

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler