MHP Milletvekili Kaya: ‘AKP’ye ve Erdoğan’a oy vermeyin’

MHP İstanbul Milletvekili ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Atila Kaya, 24 Haziran seçimlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaparak “AKP’ye ve onun Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’a oy vermeyin. Ben öyle yapacağım” dedi.

MHP Milletvekili Kaya: ‘AKP’ye ve Erdoğan’a oy vermeyin’

Ülkücü camiada ağırlığı olan isimlerden, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı, halen MHP İstanbul Milletvekili olan Atila Kaya Twitter hesabından bir açıklama yaparak MHP’li seçmenleri “Cumhur İttifakı”nın adayı Tayyip Erdoğan’a ve AKP’ye oy vermemeye çağırdı.

Seçimlerde yeniden milletvekili adayı olmayan Kaya, “Türk Milleti'ne mensubiyeti, sosyolojik bir olgu olmasının ötesinde, bir heyecan kaynağı da görenleri; tek adam rejimi ve parti devletine karşı millet egemenliğini savunmayı bu bağlılık ve heyecanın temel rüknü sayanları; insan hak ve hürriyetleri ile hukukun üstünlüğüne inananları; demokratik-laik cumhuriyetin tarihsel kazanımlarını muhafaza etmeyi önemseyenleri -böyle davranmakla Türklüğün bekasına gerçekten hizmet edilmiş olacağını bilerek- AKP'ye ve onun cumhurbaşkanı adayına oy vermemeye ve bunun için çalışmaya davet ediyorum. Ben öyle yapacağım” dedi.

Atila Kaya, resmi Twitter hesabından, “Vekilinden asil Türk milletine arz-ı hal” başlığıyla şu açıklamayı yaptı:

24 Haziran'da, 16 Nisan 2017 referandumunun devamı niteliğinde olan, bir seçim yaşayacağız. Bu seçim; millet egemenliğine, hukukun üstünlüğüne, kuvvetler ayrılığına, demokrasiye, laikliğe ve Cumhuriyet'in tarihsel kazanımlarına inanan ve bağlılık hissedenler açısından, ‘Atı alanın Üsküdar'ı geçtiği' bir referandumla her şeyin bitmediğini göstermenin bir imkânı olarak değerlendirilmelidir.

‘Tabuta son çivi’

Referandum sürecinde, ülkücü tavır çatısı altında, geçmişte Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış arkadaşlarımla birlikte, Tayyip Erdoğan'ın şahsında temsil edilen ‘Tek Adamlık' ve ‘Parti Devleti' heveslerinin seçmenden onay almaması için mücadele ettik. Türk milliyetçiliğinin ve demokrasinin hangi değerleri varsa, onların bir tabuta yerleştirilmesine karşı mücadele edenlerin, o tabuta son çivinin çakılmasına karşı kayıtsız kalmaları da düşünülemez.

‘Erdoğan’a dur deyin!’

Türk Milleti’ne mensubiyetin şerefini İhvan ideolojisinin ‘Rabia’sına ezdirmek istemeyen tüm fertler, bir kez daha “atı alan Üsküdar’ı geçti” sözünün canlarını acıtmasını istemiyorsa, bu zihniyetin en üst düzey temsilcisine “Dur!” demelidir.

'Mührümü sevdamızı çiğneyenlerin önüne sermem'

“Milletvekili adayı olarak huzuruna çıkıp oy istediğim zamanlarda, parti programı ve seçim beyannamelerindeki ilke ve görüşlere sadık kaldım; nihai bağlılığım ise Türk milliyetçiliğinedir ve halen bu sadakatin gereğini yerine getirme azim ve kararındayım. Kendimi, MHP'nin tarihsel misyonunun hizmetinde görüyorum, görmeye de devam edeceğim. Ne var ki; Milliyetçi Hareket Partisi'nin mevcut yönetimi bu tarihsel misyona farklı ve paylaşmadığım bir yorum getirmiştir ve bu yorumun bir sonucu olarak da AKP Genel Başkanı'nı kendi cumhurbaşkanı adayları olarak ilan etmiştir. Sevdamın izdüşümü olan Üç Hilal'e vurduğum mührü –oradan kaldırıp da- o sevdayı çiğnemeye kastetmiş ayaklar önüne sermeye, benim vicdanım da elvermez, gücüm de yetmez; o mühür orada kalır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler