MHP İstanbul'da aday çıkarmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimde İstanbul'da aday çıkarmayacaklarını söyledi. İstanbul'da AK Parti adayına destek vereceklerini, vurgulayan Bahçeli, Ankara ve İzmir konusundaki yol haritasının ise görüşmelerle netleşeceğini bildirdi.

MHP İstanbul'da aday çıkarmayacak

Yerel seçim startının verilmesinin ardından AK Parti ve MHP’de yerel seçimlerde yapılması planlanan ittifak çalışmaları hız kazandı. İki partinin kurmaylarının bir araya gelmesi beklenirken, MHP lideri Bahçeli ‘İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını’ açıkladı.

Gazetecilerle bir araya gelen MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan bölümler şu şekilde;

İlçelerden aday çıkartacağız

 İstanbul’da çıkarttığımız adayın kaç oy alacağı geçmişte belli. Kazanamayacağımız yerde bir aday çıkartıp ‘Bizim de adayımız var’ demenin bir manası var mı? Ama ilçelerinde bizim de aday çıkartacağımız yerler var.’

Ankara ve İzmir için ise temkinli konuşan MHP lideri ”İnceliyoruz” dedi. MHP’nin yönettiği belediyelere yeniden talip olduğunu söyleyen Bahçeli, ”Bazı hizmetler yarıda kaldı” diye konuştu.

 AK Parti aynı yerde aday gösterirse ittifakın ruhu zedelenmez. Onlar çıkarıyorsa biz de çıkartırız. ‘Haydi gelin burada bir aday etrafında birleşelim’ olabilir. Bunlar hep konuşulur. ‘İlle de benim dediğim olacak’ diyenleri de sırtımızda küfe yok ya taşıyacak durumda değiliz. Türkiye’yi düşünerek gerçekçi siyaset yapmaya çalışıyoruz.”

Af teklifi yeniden geliyor

Bahçeli, af teklifinin tamamlandığını 24 Eylül’de TBMM’ye sunulacağını da söyledi.

Erdoğan'ı eleştirdi

Türkiye Cumhuriyeti Devleti hediye, hibe kabul etmez, uçak ihtiyacı varsa bunun piyasası neredeyse, kendi kaynaklarıyla almayı tercih etmelidir. Ama ‘Bana hibe edildi hediye edildi’ bu Türk milletinin kabul edeceği bir durum değil. Recep Tayyip Erdoğan’ın da bunu kabul etmemesi gerekirdi diye düşünüyorum.”

Çakıcı'ya sahte rapor 

Bahçeli, Alaattin Çakıcı’ya sahte rapor düzenledikleri iddia edilen doktorların tutuklanmasıyla ilgili de “Burada bir adaletsizlik var. Bunu bir örgüt haline dönüştürmek yanlış” dedi. 

(Kaynak: NTV)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler