MHP Bodrum teşkilatının üçte biri istifa etti: Kalmamızın anlamı yok

MHP Bodrum ilçe teşkilatındaki ihraçlara tepki gösteren 250 kişi partiden istifa etti.

MHP Bodrum teşkilatının üçte biri istifa etti: Kalmamızın anlamı yok

MHP üyeleri bugün Bitez adliyesine giderek istfia dilekçelerini ilçe seçim kuruluna verdi.

İstifa edenler adına basın açıklamasını okuyan eski ilçe başkanı İlhami Karadağ ilçe teşkilatında 680 üye olduğunu belirterek gelecek günlerde istifaların süreceğini söyledi.

Kendisinin 50 yıldır MHP üyesi olduğunu, istifa edenler arasında 30-40 yıllık partililer olduğunu aktaran Karadağ, ‘bu şartlar’da ülkeye parti çatısında daha fazla hizmet edemeyeceklerini anladıklarını kaydetti.

Eski MHP’li, “Parti eski rotasından çıktığı ve tüzel kişiliğini kaybetmeye başladığı için bu noktaya gelindi” dedi.

İhracı öğrenmişler

Eski Konacık Belde Belediye Başkanı Mehmet Tosun istifayı değerlendirirken 22 kişinin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini öğrendilerini anlatttı.

Tosun sözlerini şöyle sürdürdü: “İstifa haberleri yayarak gündemi meşgul etmek istemedik. Bunlar parti içi demokrasiye karşı alınmış tavırlardır. Kesinlikle olumlu bulmuyoruz. Bu nedenle bu yapı içerisinde daha fazla durmamızın bir anlamı kalmadığını düşündük ve uyguladık. Ancak ihraç kararları bugün toplu halde istifa ve açıklama yapma kararımızı almamıza neden oldu. Bizim gönül bağımız kalmadı ama partide kalan arkadaşların da yolu açık olsun.”

İstifa eden partililer arasında eski ilçe başkanı Osman Yetgin, eski Ortakent-Yahşi Belde Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ve Konacık Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin de var.

İstifa eden MHP’liler, Meral Akşener’in İYİ Parti’sine geçip geçmeyecekleri konusunda bilgi vermedi. Bunun gelecek günlerde belli olacağı bildirildi.

‘Sosyal medyada zarar verdiler’

MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar ise istifalara karşı şunları söyledi: “Partimize  zarar vermeye başlayanların istifası normaldir. Gerek kamuoyuna açıklamaları gerekse sosyal paylaşım sitelerinde partimize zarar vermeye başlamaları nedeniyle bazı üyelerin de ihraç kararını aldık, bu mekanizmayı çalıştırdık. Daha fazla polimeğe girmek bizim işimiz değil. Ülkemize genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin liderliğinde hizmet etmeyi sürdüreceğiz.”

(DİKEN)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler