Mezbahaya götürülüyordu: Adaya yüzerek kaçan 'kahraman inek' hayatta kaldı

Polonya’da mezbahaya götürülmek üzereyken kaçan bir inek, yakındaki bir gölde bulunan adaya yüzdü ve hayatta kalmayı başardı.

Mezbahaya götürülüyordu: Adaya yüzerek kaçan 'kahraman inek' hayatta kaldı

Polonya’da bir inek, mezbahaya götürülmek amacıyla bir kamyona yüklenmeye çalışıldı.

Sahibinin ineğin uyuşturulması gerektiğini söylemesine rağmen bu tavsiyeye uyulmadığı ve ineğin kaçmayı başardığı öğrenildi.

BBC Türkçe’nin haberine göre inek, kaçışı sırasında metal bir çiti yıktı ve Nyskie Gölü’nde bulunan bir adaya yüzerek geçti.

“Suyun altına bile daldığını gördüm” dediği ineğin sahibi, ineği yakalamaktan umudunu kesince yaşadığı adaya yem bırakmaya başladı.

Son olarak itfaiyecilerin bir botla adaya gidip yakalama girişimiyse, ineğin göldeki bir başka çıkıntıya 50 metre yüzmesi üzerine boşa çıktı.

İnek, son birkaç haftayı ülkenin güneyindeki Nyskie Gölü’nde bulunan adalarda geçirdi.

‘Kahraman inek’

İneğin vurulması çağrılarına şiddetle karşı çıkılırken, yerel bir siyasetçi de “kahraman ineği” kurtarmayı görevi haline getirdiğini ifade etti.

Yerel siyasetçi Pawel Kukiz, Facebook’taki paylaşımında “Tüm vatandaşlarımız bu kadar kararlı olsaydı, Polonya çok daha müreffeh bir yer haline gelirdi” dedi.

Daha önce de Hollanda’da Hermien adlı bir inek mezbahadan kaçıp, altı hafta boyunca bir ormanda yaşamıştı. Bölge halkı Hermien’e bir çiftlikte bakılması için para toplamıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler