Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk, cezası iptal edilince ülkeye döndü

Adı pek çok karanlık olaya karışan Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk, 2.5 yıldır yaşadığı Gürcistan'dan, Yargıtay'dan infaz durdurma kararı çıkınca Türkiye'ye döndü.

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk, cezası iptal edilince ülkeye döndü

Yaklaşık 2,5 yıldır Gürcistan'da yaşayan Galip Öztürk, İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesinin, hakkında kesinleşen müebbet hapis cezasıyla ilgili "yeniden yargılanmasına ve infazının durdurulmasına" hükmetmesinin ardından yurda döndü.

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk, hakkında "tasarlayarak öldürme" suçundan kesinleşen müebbet hapis cezasıyla ilgili İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesinin "yeniden yargılanmasına ve infazının durdurulmasına" hükmetmesinin ardından yurda döndü.

Yaklaşık 2,5 yıldır yaşadığı Gürcistan'dan dönen ve memleketi Samsun'un Ayvacık ilçesinin Balahur köyüne gelen Öztürk, evinde merhum babası için mevlit okuttu. Çocuklara harçlık dağıtan Galip Öztürk, TFF 1. Lig'deki Samsunspor'un yarın sahasında Altınordu ile oynayacağı maçı izleyeceğini de söyleyen Öztürk, ardından da İstanbul'a döneceğini kaydetti.

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk, cezası iptal edilince ülkeye döndü

Erdoğan hayranlığıyla tanınan Galip Öztürk, İstanbul Bayrampaşa Otogarı'nda Nilüfer Turizm'in camlarını taşlayan Metro Turizm'in sahibi. Metro Turizm Kürtçe konuşan 2 kişiyi otobüsten atma, Bayrampaşa Otogar'ını tekeline alma gibi vakalarla tanınıyor. 

FETÖ operasyonlarının ardından Erdoğan ve AKP övücülüğünden vazgeçmeyen Öztürk, cinayet zanlısı olarak yargılandığı davadan 'infaz durdurma' aldı. FETÖ'nün Galip Öztürk'e kumpas kurduğu iddia ediliyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler