Metin Feyzioğlu'na protesto: Genelkurmay Başkanlığı görevinizi bırakın, avukatlara sahip çıkın

VİDEO- Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Batman'da katıldığı hizmet binasının açılışında meslektaşları tarafından protesto edildi.

Metin Feyzioğlu'na protesto: Genelkurmay Başkanlığı görevinizi bırakın, avukatlara sahip çıkın

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Batman Barosu'nun yeni hizmet binasının açılışına katıldı. Açılışta konuşma yapmak için kürsüye çıkan Feyzioğlu, Batman Mezopotamya Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat tarafından, 'Tutuklu avukatlara özgürlük, Tahir Elçi için adalet' yazılı pankart açtı. Daha sonra avukatlardan biri Feyzioğlu'na seslenerek; şöyle konuştu:

"Herkes sizi Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak biliyor ama sizin yaptığınız şey savaşı haykırmak, savaşa sevinmek ve twitter'dan yazmak. Bizim sizden istediğimiz şey tutuklu avukatlara sahip çıkmanız ve Tahir Elçi'nin dosyasına sahip çıkmanız. Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakmanız ve görevinizin başınıza dönmenizdir. Bu sebeple sizi protesto ediyoruz."

 

Protestoda bulunan avukatlar daha sonra salondan ayrılırken, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu,"Protesto edenler, protesto edilenleri dinlemeyi de bilseler daha mutlu oluruz. Barışçı olması kaydıyla her düşüncenin açıklanmasının arkasındayız. Katılmak zorunda değiliz ama bir birimizi dinlemeliyiz. Hep söylerim; bir birimizi anlamaya çalışmakla işe başlayalım. Bu yolda gayret sarf etmeliyiz" dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler