Metal işçileri MESS dayatmalarına karşı Çorlu'da eylem yapacak

Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi işçiler MESS dayatmalarına karşı 16 Ocak Salı günü saat 17.00'da Çorlu Belediye Meydanı'nda eylem yapacak.

Metal işçileri MESS dayatmalarına karşı Çorlu'da eylem yapacak

DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası ile MESS arasında süren grup toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 1 Aralık 2017 tarihinde uyuşmazlık tutanağı tutulmuştu. 

Birleşik Metal-İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada, "Metal işçileri günlerdir çeşitli eylemlerle taleplerine sahip çıktıklarını, hakları için mücadele kararlılıklarını gösteriyor.

"Ağır çalışma koşularına karşın alınan ücretler düşük düzeyde iken, teklif edilen ücret zammı da oldukça ciddiyetsiz. MESS tarafından en son teklif edilen ücret zam oranı sadece yüzde 6,40. Bu oran ikramiye dahil 137 TL'ye denk gelmektedir.

"Bu sefalet zammını kabul etmemizin mümkün olamayacağı açıktır. Bu teklif metal işçileriyle alay etmek demektir, ciddiye alınacak bir teklif değildir. Bütün değerlerin yaratıcısı olan metal işçileri hakkı olanı istemektedir.

"Sendikamız ile MESS arasında yürütülen MESS grup toplu iş sözleşme görüşmelerinde tutulan uyuşmazlık sonrası, metal işçileri, işyerlerinde bildiri okuma, fabrika önü basın açıklamaları, iş bırakma, fazla mesaiye kalmama, işyerlerine toplu yürüyüşler vb. eylemlerden sonra alanlarda."

Metal işçileri MESS dayatmalarına karşı 16 Ocak Salı günü saat 17.00'da Çorlu Belediye Meydanı'nda eylem yapacak.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler