Meslektaşları Mersin’de Timtik ve Ünsal için açlık grevinde

Ölüm orucundaki Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için çağrılar sürerken dayanışma eylemleri de devam ediyor. Mersin’de 2 avukat Timtik ve Ünsal ile dayanışmak için açlık grevine başladı.

Meslektaşları Mersin’de Timtik ve Ünsal için açlık grevinde

 

Mersin Barosu üyesi avukatlar, Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) ve Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyeleri, ölüm orucundaki tutuklu meslektaşları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın durumuna dikkat çekmek amacıyla bir kez daha adliye binası önünde bir araya geldi. “Adalet Nöbeti” gerçekleştiren avukatlar, Timtik ve Ünsal’ın fotoğraflarının olduğu “Adalet sağlansın. Ebru ve Aytaç yaşasın” pankartı açtı. Kentteki siyasi parti temsilcileri de eyleme destek verdi. “Ebru ve Aytaç onurumuzdur” sloganlarının atıldığı eylemde konuşan avukatlar, meslektaşlarının taleplerinin yerine getirilmesini istedi.

Konuşmalar ardından avukatlar oturma eylemi gerçekleştirdi. Eylem sonrası avukatlardan Sabahat Gençtarih ve Mehdi Zana Akkaya, Timtik ve Ünsal’a destek vermek için bugün saat 18.00’e kadar açlık grevine girdiklerini belirterek, Mersin Barosu odasında eyleme geçti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler