Mersin’de kayyumlara karşı protesto eylemine polis saldırısı

HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye eşbaşkanlarının görevden alınarak yerine kayyum atanması bugün Mersin’de de protesto edildi. Mersin Forum AVM önünde toplanan halka polis saldırısı gerçekleşti.

Mersin’de kayyumlara karşı protesto eylemine polis saldırısı

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye eşbaşkanlarının İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınması ve yerlerine kayyum atanması bugün de birçok ilde protesto edildi. Mersin’de Forum AVM önünde toplanan halka polis saldırdı.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu’nun Barış Meydanı’nda öğle saatlerinde yapacağı basın açıklaması “uygun bulunmamıştır” denilerek valilik tarafından yasaklandı. Platform, DİSK’e bağlı Genel İş binasında karara karşı basın toplantısı düzenledi.

Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde çeşitli kurum temsilcileri ve HDP’liler akşam saatlerinde Forum AVM önüne giderek açıklama yapmak istedi. Ancak polis izin vermeyerek kitleye saldırdı. Saldırıda gözaltına alınan olmadığı bilgisi alındı.

Saldırının ardından kent merkezindeki Barış Meydanı’nda valilik kararına itiraz edilerek, “Eylem hukuksuz ve gerekçesiz şekilde yasaklandı” denildi.

SiyasiHaber / Sendika.org

Etiketler: kayyumlar, HDP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler