Mersin'de 14 Devrimci Partili tutuklandı

Mersin'de 15 Ağustos'ta gözaltına alınan 18 Devrimci Parti'liden 14'ü tutuklandı. Aralarında MYK üyeleri ve Mersin İl Başkanı ile yöneticileri de bulunuyor.

Mersin'de 14 Devrimci Partili tutuklandı

15 Ağustos’ta Mersin’de gözaltına alınan Devrimci Parti yöneticisi ve üyesi 18 kişi Savcılık ifadelerinin ardından tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkemede savunmalarını yapan Devrimci Parti üyesi 14 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı.

Devrimci Parti yöneticilerine ve üyelerine yönelik yapılan suçlama kendini uzun süre önce fesheden TKKKÖ’ye üye olmak ve propaganda yapmak.

Ne Olmuştu?

15 Ağustos tarihinde Devrimci Parti Mersin il örgütününe yönelik gerçekleştirilen OHAL operasyonunda Devrimci Parti Mersin il yöneticileri ve üyeleri gözaltına alındı.

15 Ağustos’ta saat 23.00 civarı başlayan operasyon ertesi gün devam etti. Operasyonda çok sayıda Devrimci Parti’linin evi basıldı. Operasyon sonucu 17 Devrimci Parti üyesi ve 1 mahalleli gözaltına alındı.

Yapılan operasyonda gözaltına alınan Devrimci Parti üyeleri 5 gün boyunca OHAL KHK’sı bahane gösterilerek avukatlarıyla görüştürülmedi.

Tutuklanan Devrimci Partililer:

-Devrimci Parti MYK üyeleri Serkan Kaya, Ezgi Harbelioğlu, Direnç Tuna; Mersin İl Başkanı Sami Gözen, İl Yöneticileri Yusuf Gözen, Halil Kahraman, Dilan Özer, Bejna Güney; Akdeniz İlçe Yöneticisi Düzgün Okutan; Parti üyeleri Hüseyin E. Geniş, Mihriban Altun, Mehmet Yeray, Devrim Avcu, Ahmet Şarman
Tolga Yılmaz, Ferhat Özalp, Orhan Samsunlu ve Mesut Kaya ise serbest bırakıldı.

Kaynak: Umut Gazetesi

Etiketler: devrimci parti, OHAL, TKKKÖ

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler