Merkez Bankası Başkanı AKP Genel Merkezi’nde

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (TCMB) Murat Çetinkaya dolardaki hızlı yükseliş sonrası AKP Genel Merkezi'ne geldi. Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, AKP Genel Merkezi'nde Başbakan Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de bulunuyor.

Merkez Bankası Başkanı AKP Genel Merkezi’nde

Çetinkaya ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Maliye Bakanı Naci Ağbal da katılacak. Döviz kurunda yaşanan yükseliş sonrası Merkez Bankası sağlıksız fiyat oluşumlarının yakından takip edildiğini ve gerekli adımların atılacağını bildirmişti

Türk Lirası'nda yaşanan değer kaybı devam ederken, piyasada gözler Merkez Bankası'na çevrilmiş durumdaydı. Piyasalar, 7 Haziran öncesi Merkez Bankası'ndan bir hamle gelip gelmeyeceğini merak ediyordu. Doların rekor serisini sürdürmesi ve 4.50'yi aşmasıyla birlikte MB'den piyasaya kısa bir mesaj geldi.

Merkez Bankası, piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumlarının yakından takip edildiğini ifade etti. TCMB, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır" ifadesini kullandı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler