Meral Akşener’den ‘el öpme’ tepkisi: İlkelerimize uymayacaklar derhal gitsinler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Grup Toplantısı öncesinde partilileri toplayarak uyarıda bulundu. Akşener ‘Bizim ilkelerimize uyacak olanlar kalsınlar. Uymayacaklar derhal gitsinler’ ifadelerini kullandı.

Meral Akşener’den ‘el öpme’ tepkisi: İlkelerimize uymayacaklar derhal gitsinler

Meclis’te yapılan dünkü yemin töreninde ‘Devlet Bahçeli’ye ilgi gösterenleri çok sert ifadelerle uyaran Meral akşener , ‘Bizim ilkelerimize uyacak olanlar kalsınlar. Uymayacaklar derhal gitsinler’ dedi.

Bahçeli, yemin öncesi MHP sıralarına doğru yürürken İYİ Parti’ye ayrılan bölümden geçti. Bu sırada bazı İYİ Partililer ayağa kalktı, Bahçeli ayağa kalkan İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik’in de aralarında olduğu bazı vekillerle tokalaştı. İYİ Partili Hayati Arkaz, Bahçeli’nin elini öptü. Akşener’in bu görüntülere tepkisi ise çok sert oldu.

"Genel başkanın namusuna kadar laf edenlere..."

 Partililere konuşan akşener tepkisini şöyle dile getirdi;

 “Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir. Partimize; FETÖ’cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir.

 Bizim ilkelerimize bağlı kalacak olanlara yanımızda yer alabilir. Uymayanlar derhal İYİ Parti’yi terk etsin”

İYİ Parti grup yönetimi belli oldu

Akşener başkanlığında İYİ Parti ilk grup toplantısını basına kapalı gerçekleşti. Yapılan seçimde Ahat Andican Meclis Grup Başkanı, Lütfi Türkkan ve Yavuz Ağıralioğlu ise Meclis Grup Başkan vekilleri olarak seçildi. Hayrettin Nuhoğlu ise İYİ Parti TBMM Başkan adayı olarak gösterildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler