Meral Akşener: İyi Parti'yi CHP ve HDP'yle yan yana getirme çabası çirkin

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İyi Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasının çirkin” olduğunu açıklarken Demokrat Parti ile Saadet Partisi ile ittifak yapmayı düşünebileceklerini ancak 2 partiyle bir görüşmenin yapılmadığını söyledi.

Meral Akşener: İyi Parti'yi CHP ve HDP'yle yan yana getirme çabası çirkin

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çankırı’da partisinin il binasının açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Siyasetin nezaketini kaybettiğini aktaran Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın işbirliği yapmasını saygıyla karşıladığını söyledi. Partisinin CHP ve HDP ile yan yana geldiği iddialarına sert yanıt veren Akşener, şu açıklamalarda bulundu:

“İyi Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum. Bugüne kadar İyi Parti Genel Başkanı olarak benim ağzımdan bir siyasi partinin aldığı karara yönelik akıl fikir verecek bir cümle çıkmadı. Sayın Bahçeli bize akıl verme mevkiinde değil. Dolayısıyla o bir karar vermiştir ona saygı duyuyoruz, hayırlı olsun.”

Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak mesajı

Akşener, Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapabileceklerini de dile getirerek, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bizim ne yapacağımıza başkası karışamaz. Biz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti adına aday göstereceğiz. Arkadaşlarımız beni istiyorlar, ben de buna ‘Evet’ diyorum. İttifak yaparak seçime gitmeyeceğiz. İttifak ile ilgili düşünsek düşünsek Demokrat Parti ve Saadet Partisi’yle yan yana gelmeyi düşünürüz. Bir görüşmemiz de yok bu anlamda. Dolayısıyla ne CHP ne de diğer partiyle birlikte seçime gitme gibi bir birlikteliğimiz olamaz.”

Akşener ayrıca, 15 Temmuz 2018’de erken seçim olacağına yönelik öngörüsünü bir kez daha tekrarladı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler