Meral Akşener: Erdoğan doğru bir iş yaptı

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, McKinsey tartışmaları ile ilgili, "Bütün Bakan arkadaşlarıma, 'Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız' dedim" çıkışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den destek geldi. Akşener, ''Sayın Cumhurbaşkanının bu kararını çok olumlu buluyorum'' ifadelerini kullandı.

Meral Akşener: Erdoğan doğru bir iş yaptı

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, McKinsey tartışmaları ile ilgili, "Bütün Bakan arkadaşlarıma, 'Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız' dedim" çıkışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener destekledi. Akşener, ''Sayın Cumhurbaşkanının bu kararını çok olumlu buluyorum. Bu hizmet alımına ilk karşı çıkan siyasi parti bizdik. Dolayısıyla uyarılarımızın dikkate alınmasından memnuniyet duyuyoruz'' ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Yenikapı’daki fuar alanında Elazığ Günleri Fuarı’nı ziyaret etti. Partililerle birlikte standları gezen Akşener, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, McKinsey tartışmaları ile ilgili olarak “danışmanlık hizmeti almayacağız” çıkışına destek verdi.

'Doğru bir iş yapıldı'

Partisinin danışmanlık hizmeti alınmasına ilk karşı çıkanlardan olduğunu belirten Akşener, “Sayın Cumhurbaşkanının bu kararını çok olumlu buluyorum. Bu hizmet alımına ilk karşı çıkan siyasi parti bizdik. Dolayısıyla uyarılarımızın dikkate alınmasından memnuniyet duyuyoruz. Doğru bir iş yapılmıştır” dedi. Meral Akşener evinin önünde MHP’liler tarafından yapılan gösteri ile ilgili olarak da, “Konu hep kadın kimliğim üzerinden tartışıldı. Ama esas konu o değil. Türkiye çok partili  döneme geçildiğinden itibaren sert siyasi  polemiklerin yaşandığı ülkedir. Siyasi tarihi okumuş bir akademisyen olarak bugüne kadar hiçbir siyasi parti genel başkanının evinin önünde böyle bir nümayiş, böyle bir çirkinlik yaşanmamıştır. Türk siyasi tarihinde böyle bir şey yoktur. Bunu çok manidar buluyorum” dedi.

MHP’lilerden şikayetçi olmayan Meral Akşener, “Bu arada sayın Cumhurbaşkanı’nın, sayın İçişleri Bakanı’nın, İstanbul Valisi’nin ve İstanbul Emniyet Müdürü’nün tutumlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ben evimin önüne gönderilen o kişiler için şikayetçi olmadım. Çünkü talimat alıp gereğini yapmak zorunda kalmışlar. Esas sorgulanması gereken onları gönderen iradedir. Türkiye’de bu gerilimlerin bitmesi gerekiyor. Zaten yeteri kadar derdimiz, gerilim alanlarımız var” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler