Menteşe'de İYİ Parti'den 12 istifa

Muğla'da, İYİ Menteşe İlçe Başkanı Muhsin Erdem'in de aralarında bulunduğu 12 kişi istifa etti. Seçim sonuçlarının başarı olarak nitelendirilmesinin eleştirildiği açıklamada, "Sanki bu millet matematik bilmiyor. Burada kimse başarıdan söz edip halkı kandırmasın" denildi.

Menteşe'de İYİ Parti'den 12 istifa

Muğla’da, İYİ Parti Menteşe Kurucu İlçe Başkanı Muhsin Erdem’in de aralarında bulunduğu 12 kişi, başarısız olunduğunu belirterek, partiden istifa etti.

İYİ Parti Menteşe Kurucu İlçe Başkanı Muhsin Erdem, İl Disiplin Kurulu Başkanı Gülcan Gecegider Çeçen, yönetim kurulu üyesi Ali Sami Arlı ile ilçe yönetim kurulu üyeleri Haydar Elgin, Meltem Şengül Topal, Selami Günay, Zümrüt Dinçer, Meltem Dereli, Yeliz Gökova, Mehmet Kalfat, Bilal Ergül ve Dilek Akman ortak yazılı ile istifa ettiklerini açıkladı.

‘Partiye zarar vermemek için seçim sonuçlarını bekeldik’

Parti içi demokrasi ve disiplinin kalmadığı savunulan açıklamada, “Genel merkez yönetiminin ve Muğla il yönetiminin birkaç kişinin ‘Ben yaptım oldu’ zihniyetiyle hareket ederek kişisel davranışlar sergilediği, ön yargılı ve peşin hükümlü olarak hareket edildiği, hoşgörü, karşılıklı sevgi ve saygının kalmadığı yerde başarıdan söz edilemeyeceği bilinmelidir” denildi.

İstifalara neden olan gerekçelerin seçimden önce yaşandığı belirtilen açıklamada, “Seçim öncesi başlayan parti yöneticilerinin davranışlarını görmezden gelip, seçim öncesi partiye zarar vermemek ve şahsi amaçları için burada bulunmuşlar izlenimi vermemek için istifa sürecimizi seçim sonrasına bıraktık” ifadelerine yer verildi.

‘Yüzde 51 hedefiyle bu yola çıkıldı’

Milletvekili listeleri ve seçim sonuçları nedeniyle İYİ Parti yönetiminin eleştirildiği açıklama, şöyle devam etti:

“Başarısız bir seçim sonucundan sonra, hala siyasi özeleştiri yapılmayıp, ‘Biz seçimde başarılı olduk’ diyebilen bir parti yönetim anlayışı ile karşı karşıya kaldık. Parti yönetim kademesinde gördüğümüz, parti kurulmadan, herkesin siyasi hesaplar içine girdiğidir. Nitekim bunun sonucu da, ‘Yüzde 51 ile cumhurbaşkanı olacağım’ diye çıkılan bu yolda, Türkiye genelinde milletvekilliği listelerinde, ‘Bazı kişilere diyet borcu ödenecek’ diye, bir sürü hata yapılıp, yüzde 7 oranında kalınmasıdır. Bizlere seçim öncesi, ‘koltuk sevdalısı’ diyenler şu an da ‘Yüzde 7 oy oranıyla başarılıyız’ deyip koltuğa yapışmak için elinden geleni yapmaktadırlar. Sanki bu millet matematik bilmiyor. Parti yöneticileri vatandaşın aklıyla dalga geçer hale gelmiştir. Burada kimse başarıdan söz edip halkı kandırmasın. Ortada başarısız bir seçim sonucu ve başarısızlığa uğramış parti yönetimi vardır.” 

(DHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler