Menbiç'de bombalı saldırı: 2'si ABD askeri 12 ölü, 20 yaralı

IŞİD, Suriye'nin Menbic kentindeki bir lokanta yakınlarında intihar saldırısı düzenledi; 2'si ABD askeri 12 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.

Menbiç'de bombalı saldırı: 2'si ABD askeri 12 ölü, 20 yaralı

Suriye'nin Menbic kentindeki bir lokanta yakınlarında intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 9'u sivil, 2'si ABD askeri ve 1'i YPG üyesi olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetti; en az 20 kişi yaralandı.

Demirören Haber Ajansı'nın aktardığına göre saldırı, öğle saatlerinde Menbic kent merkezindeki Sindis Sokağı'nda bulunan Qesir El-Umeraa lokantası önünde meydana geldi. ABD'li ve Fransız askerlerin de yemek yediği belirtilen lokanta yakınlarında bir canlı bombanın üzerindeki patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu siviller ve bu sırada bölgede devriye görevi yapan askerler yaralandı. IŞİD'in üstlendiği saldırıda 2'si ABD askeri, 1'i YGP üyesi ve 9'u sivil olmak üzere 12 kişi yaşamını yitirdi.

Yaralılar arasında bulunan ABD askerleri bölgeye yönlendirilen helikopterle tahliye edilerek hastaneye ulaştırıldı. Bölgeden tahliye edilenlerin tedavisine Afrin'deki hastanelerde devam ediliyor.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler