Mem Ararat’ın konserine Diyarbakır Valiliği’nden yasaklama

Sanatçı Mem Ararat’ın Diyarbakır’da yapılacak konserine önce izin verildi, daha sonra Valilik hiçbir gerekçe göstermeksizin izni iptal ettiğini bildirdi.

Mem Ararat’ın konserine Diyarbakır Valiliği’nden yasaklama

Sanatçı Mem Ararat’ın Diyarbakır’daki konseri için Diyarbakır Valiliği’nden izin çıkmadı. Mem Ararat, daha önce valilik izni aldıklarını ancak daha sonra emniyet yetkililerinin kendisini arayarak Diyarbakır Valiliği’nin konser için verdiği izin belgesini iptal ettiğini söylediğini açıkladı. Ararat yaptığı açıklamada "Elbet bir gün tüm valiler emekli olup ülkelerine dönecekler ve tüm şarkıcılar da ölecek, ama şarkılar hep kalacak" dedi.

Sosyal medya hesabından Kürtçe açıklama yapan Mem Ararat şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi dün akşam 2 Eylül’de Diyarbakır’da düzenleyeceğimiz konserin afişini sizlerle paylaşmıştık. Diyarbakır Valiliğinin verdiği izin belgesi dahil tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Fakat bugün emniyet yetkilileri bizi arayarak, Diyarbakır Valiliğinin konser için verdiği izin belgesini iptal ettiğini söylediler. Hangi gerekçelerle iptal ettiğini bilmiyoruz. Değerli dostlar moralinizi hiç bozmayınız. Elbet bir gün tüm valiler emekli olup ülkelerine dönecekler ve tüm şarkıcılar da ölecek, ama şarkılar hep kalacak. Rahmetli Shakespeare’in de dediği gibi bir ülkenin şarkıcıları o ülkenin kanun koyucularından güçlüdürler. Siz yine de şarkılarınızı söyleyin, kuşkusuz biz de söyleyeceğiz.”

(DemokratHaber)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler