Mehmet Şimşek'ten Erdoğan'a rağmen itiraf: Geçen yıla oranla büyüme daha az olacak

Ekonominin gidişatındaki sorunlarla ilgili itirafları ve uyarıları nedeniyle AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eleştirilerinin hedefi olan ve görevden alınacağı iddia edilen Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni bir itirafta bulunarak ekonomideki büyümenin geçen yıla oranla daha az olacağını söyledi.

Mehmet Şimşek'ten Erdoğan'a rağmen itiraf: Geçen yıla oranla büyüme daha az olacak

Mart ayı sonunda yaptığı bir konuşmada, ekonomideki kırılganlıklarla ilgili uyarılarda bulunan ve 'dövizle borçlanmayın' tavsiyesinde bulunan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i isim vermeden eleştiren AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "...AK Parti’ye zarar verebilecek tek şey bu perspektifi, bu anlayışı, bu dava şuurunu kaybetmiş kendi içimizdeki arkadaşlarımızdır" diye konuşmuştu.

Ahvalnews’de yer alan habere göre; Washington’da IMF ve Dünya Bankası tarafından düzenlenen 'Bahar Toplantıları' ve G-20 görüşmelerine katılan Şimşek, IMF'nin 'Türkiye ekonomisi aşırı ısındı' tespitine katılmazken, 2018 yılı büyümesinin yüzde 5,5 olarak öngörüldüğünü söyledi.

"Ekonomi ısındıysa da geçmişte kaldı" yorumunu yapan Şimşek, Türkiye ekonomisinin 2017'de yüzde 7,4 oranında büyüdüğünü hatırlattı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler