MedNuçe'nin yayınını durduran Eutelsat'ı protesto için imza kampanyası başlatıldı

Türkiye'nin isteği üzerine MedNuçe'nin yayınını durduran Fransız şirket Eutelsat'ı proteste etmek amacıyla bir imza kampanyası başlatıldı.

MedNuçe'nin yayınını durduran Eutelsat'ı protesto için imza kampanyası başlatıldı

Change.org'da açılan kampanyanın ana sloganı "Anti demokratik TV kanalı kapatmaları geri alınsın: Eutelsat’i Protesto Et!" oldu. Son zamanlarda Türkiye'de basın ve yayın özgürlüğüne yönelik saldırıların çoğaldığı bir dönemde başlatılan kampanya, demokrasi ihlallerine karşı duran herkesi kampanyayı imzalamaya davet ediyor. Kampanya davet metninde, "Eutelsat'ın MedNuçe'yi kapatma kararı anti-demokratik, Avrupa'nın değerlerine ve yasalarına aykırıdır. Medya bağımsız ve özgür olmalıdır. Türk devletinin Avrupa'daki kazanılmış hakların değerini düşürmeye ve karşı bir tehdit oluşturmaya hakkı yoktur. Bu nedenle Eutelsat'ın kapatma kararına karşı çıkmak, Erdoğan'ın medyaya yönelik baskısına karşı çıkmaktır. Demokrasi, konuşma özgürlüğü ve özgür medyadan yana olmak için lütfen imzalayın!" deniliyor. 

 

Kampanyaya imza vermek için: https://www.change.org/p/eutelsat-anti-demokratik-tv-kanalı-kapatmaları-geri-alınsın-eutelsat-i-protesto-et

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler