Meclis’te ‘İklim Krizi’ Araştırma Komisyonu kurulması öneri AKP-MHP ‘li vekiller tarafından reddedildi

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer’in TBMM’de ‘İklim Krizi ve Etkileri’ ile ilgili araştırma komisyonu kurulması önerisi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Meclis’te ‘İklim Krizi’ Araştırma Komisyonu kurulması öneri AKP-MHP ‘li vekiller tarafından reddedildi

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer, TBMM’de ‘İklim Krizi ve Etkileri’ ile ilgili araştırma komisyonu kurulması için önerge sundu. Araştırma Komisyonun kurulması önergesi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Gülizar Biçer Meclis’te ‘İklim Krizi ve Etkileri’ ile ilgili araştırma komisyonu kurulması önergesi ile ilgili yaptığı konuşmada, iklim değişikliğinin sadece bir doğa olayı olmadını, aynı zamanda göç krizi, ucuz gıdaya ulaşamama krizi ve çiftçinin krizi olduğuna dikkat çekti.

 

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer’in konuşması şöyle:

 

İklim değişikliği sadece bir doğa olayı değildir. İklim değişikliğinin yarattığı felaketler yüzünden tarımsal üretimimiz ciddi zarar görmektedir. İklim krizi aynı zamanda çiftçinin krizidir. İklim krizi aynı zamanda göç demektir. İklim krizi aynı zamanda vatandaşlarımızın ucuz gıdaya ve hatta gıdaya ulaşamama krizidir.  Hani 31 Mart yerel seçimleri öncesinde yaşanan sebze ve meyve fiyatlarının aşırı yükselmesi nedeniyle vatandaşlarımızın feryatlarını 31 Mart’a kadar Tanzim satış çadırlarıyla gidermeye çalışmıştınız ya. İşte iklim krizinin nedenleri, sonuçları üzerine bu komisyon kurulursa, emin olun sizler de bir daha ucuz sebze, meyve için çadır kurmak zorunda kalmayabilirsiniz.

İklim değişikliği işte bu nedenlerle bir ekonomik krizdir. İklim değişikliği ötelenemez, ertelenemez boyutlara çoktan gelmiştir.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler