Marx’a özür borçluyuz

Lodra Merkezli El Arab gazetesinden Ali Kasım yazdığı yazıda "Karl Marx ve onun izindeki sosyalistlerin fikirleriyle alay edebileceğimizi düşünüyorduk. Ta ki, koronavirüs gelip bu anlayışı yerle bir edene kadar” diyerek Karl Marx’tan özür diledi.

Marx’a özür borçluyuz

 

El Arab gazetesinden Ali Kasım, koronavirüs ile ilgili sosyal adaletin sağlanmasında devletin rolünü anlattığı yazısında Karl Marx'tan özür diledi. Kasım "Karl Marx ve onun izindeki sosyalistlerin fikirleriyle alay edebileceğimizi düşünüyorduk. Ta ki, koronavirüs gelip bu anlayışı yerle bir edene kadar. Gözle bile görülemeyen bir virüs hatalı olduğumuzu gösterdi." ifadesini kullandı.

Ali Kasım yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Karl Marx ve onun izindeki sosyalistlerin fikirleriyle alay edebileceğimizi düşünüyorduk. Ta ki, koronavirüs gelip bu anlayışı yerle bir edene kadar. Gözle bile görülemeyen bir virüs hatalı olduğumuzu gösterdi.

Marx’a biz özür borçluyuz. Sosyal adaletin tesis edilmesinde devletin vazgeçilmez rolünü ifade etmişti ancak insanlık bu adaleti sağlayamayınca, koronavirüs adaleti bize hatalı olduğumuzu anlatmak için geldi.

Özür dileriz Marx, sen ezilenlerin haklarını savunmak için kendini adamışken, biz onları sorumlu tuttuk ve onları tembellikle suçladık. Ekmek bulmayan halk ayaklandığında, neden pasta yemiyorlar diyen Marie Antoniette’in hatasını tekrarladık.

Zira açıkça görüldü ki, sağlıksız insanlar, yaşları ilerlemiş olanlar ve yetersiz beslenmekten dolayı bağışıklığı güçsüz olan fakir kesimler virüs yüzünden hayatını kaybetme riskiyle en fazla karşı karşıya kalan kesimlerdir.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler