Mardin'deki kayyum protestosu valilik tarafından yasaklandı

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye eş başkanlarının görevden alınması ve yerlerine kayyum atanmasına ilişkin Mardin'de yapılacak protesto yasaklandı.

Mardin'deki kayyum protestosu valilik tarafından yasaklandı

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye eş başkanlarının görevden alınması ve yerlerine kayyum atanmasına ilişkin Mardin'de yapılacak olan basın açıklaması valilik tarafından yasaklandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyesi eşbaşkanlarının görevden alınması ve yerlerine kayyım atanmasına ilişkin bugün saat 11.00’de Mardin Büyükşehir Belediyesi önünde kitlesel basın açıklaması gerçekleştireceğini duyurdu. Şırnak, Siirt ve Urfa’dan yüzlerce kişi yapılacak olan açıklamaya katılmak için Mardin’e doğru yola çıktı.

Yüzlerce kişi durduruldu

Mardin ilçelerinden gelen yüzlerce kiş durdurulurken, Şırnak, Siirt ve Urfa’dan gelen yüzlerce kişi ise Mardin girişinde Valilik talimatı olduğu gerekçesi ile polisler tarafından durduruluyor.

Öte yandan Mardin HDP İl Binası önünde ise dünden beri zırhlı araçlar ve polisler yerleştirilirken, polisler Valilik talimatı ile HDP’lilerin partiden çıkmalarına izin vermeyeceklerini belirtti. 

(Evrensel)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler