Manisa'da 590 asker 'gıda zehirlenmesi' nedeniyle hastaneye kaldırıldı

Manisa'da dün akşam yemekten sonra rahatsızlanan 590 asker hastaneye kaldırıldı. Son 1 ayda dört kez gıda zehirlenmesinden hastaneye kaldırılan asker sayısı 1000'i buldu.

Manisa'da 590 asker 'gıda zehirlenmesi' nedeniyle hastaneye kaldırıldı

Manisa'da 2 gün önce kışlada akşam yaşanan yemekten zehirlenme olayı dün akşam da yaşandı. Yaşanan gıda zehirlenmesi sonucu 590 asker hastaneye sevk edildi.

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda yemek sonrası rahatsızlanan çok sayıda asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Tugay Komutanlığı içinde de çadırlar kurulduğu ve askerlere müdahale edildiği öğrenildi.

Son 1 ayda dört kez gıda zehirlenmesi olayı yaşandı

Manisa'da daha önce, 24 Mayıs tarihinde 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığındaki 350 asker gıda zehirlenmesi dolayısıyla rahatsızlanmış ve 1 asker yaşamını yitirmişti. 27 Mayıs'ta da Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alayında 70 asker gıda zehirlenmesi yaşamıştı. Son olarak da dün akşam General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında 69 asker yine gıda zehirlenmesi sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı.

CHP Manisa Millitvekili Biçer: 'Korkarım sayı bini bulur'

Hastanelerde askerleri ziyaret eden CHP Manisa Milletvekili Yıldız Tur Biçer, ziyaret sonrası bir açıklama yaparak "Sağlık İl Müdürlüğü, bütün hastanelerde yatan durumu iyi olan hastaların taburcu olmasını istedi. Bütün sağlık görevlileri, acil göreve çağrıldı" diye konuştu.

CHP'li Biçer, "Ne yazık ki iyi haberler veremiyorum. Sayı yüzleri bulmuş durumda ve askerlerin durumu dünden daha ağır. Sayıyı net olarak söylemek mümkün değil. Korkarım bini bulacak" dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler